ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Neos Marmaras - Vila Sole a Mare
Vila Sole a Mare

15% попуст за целосна уплата до 26. декември 2022
Напомена: Секоја резервација без уплата е валидна само 24 часа.

 

Вилата Sole A Mare се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили меѓу изобилство продавници, со фронталниот дел поставена кон фонтаната која е обележје на градот и кон пристаништето. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ е оддалечена околу 300 метри. Располагаме со двокреветно студио и четирикреветен апартман на прв спрат кои имаат поглед на улица или директен поглед на море (во студијата и апартманите има дополнителни фотелји на расклопување). Сместувачките капацитети се опремени со модерен мебел, мини кујни, телевизори и клима уреди чие користење  е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи. Терасите се заштитени со тенди. Станува збор за совршено безбеден објект, а извонредната локација и квалитетот ја вбројуваат оваа вила меѓу топ понудите и за ова лето. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

Вила „Sole A Mare“ – Неос Мармарас

Термин:

Ноќевања:

1/2+1 студио (улица)

1/4 апартман (море)

20.05-30.05.2023

10

250  (15.500)

400  (24.800)

30.05-09.06.2023

10

300  (18.600)

500  (31.000)

09.06-19.06.2023

10

350  (21.700)

550  (34.100)

19.06-29.06.2023

10

400  (24.800)

700  (43.400)

29.06-09.07-2023

10

500  (31.000)

750  (46.500)

09.07-19.07.2023

10

600  (37.200)

800  (49.600)

19.07-29.07.2023

10

600  (37.200)

800  (49.600)

29.07-08.08.2023

10

600  (37.200)

800  (49.600)

08.08-18.08.2023

10

600  (37.200)

800  (49.600)

18.08-28.08.2023

10

600  (37.200)

800  (49.600)

28.08-07.09.2023

10

450  (27.900)

700  (43.400)

07.09-17.09.2023

10

350  (21.700)

600  (37.200)

17.09-27.09.2023

10

300  (18.600)

450  (27.900)

 - Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената

- Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите условите за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

-  Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита-Никити-Неос Мармарас

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –45 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 години-35 евра…Цена за билет во еден правец 30 евра; деца од 2-12 години- 25 евра. Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплата. Напомена: Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети. Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по патник.