ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Kalithea - Vila Memphis
Vila Memphis

Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, окружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш, балкон.

10 % попуст за уплата до 30/04/2022

 

Мемфис студио

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

21

28

04

11

18

25

02

09

16

23

30

06

13

20

27

03

10

17

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

1/4

75

95

115

135

165

320

350

390

410

410

410

410

390

340

185

145

115

85

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд). Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однeсуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

 

УСЛОВИ  

 • За дете од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 30Еур
 • За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 40Еур
 • Доплата за клима 5 евраод ден
 • При сместување во студијата потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 5% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 • Цена само за автобуски повратен билет 40еур,а за деца од 02-12 години 30 еур
 • Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
 • Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

 • од Скопје во 05:00 ч.(паркинг спроти хотел ВИП)
 • од Куманово во 04:15ч.(Макпетрол, автопат)
 • Од Кочани во 04:15ч.(паркинг пред Судот)
 • Од Штипво 04:45 ч.(нова пошта)
 • Од Велесво 05:45 ч.(бензинска пумпа - мотел Македонија)
 • Поаѓање од Калитеаво 14:15ч.