ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Diamond City 3*

Местото Кумбургаз се наоѓа на обалата на Мраморното море и на само 45км од еден од најубавите градови на светот, Истанбул. Местото е идеално за одмор, релаксација благодарение на одличните хотели со врвна услуга, но пред се и песочните плажи долги 8км, бесплатните лежалки и се разбира МОРЕТО! Хотел Diamond 3* на сама плажа.
Термини од јуни до септември, попусти до 30 евра од лице!

 

Teрмин

Редовни цени

Промо цени

07.06 – 14.06.2022

140 евра

115 евра

14.06 – 21.06.2022

145 евра

120 евра

21.06 – 28.06.2022

152 евра

127 евра

28.06 – 05.07.2022

164 евра

134 евра

05.07 – 12.07.2022

164 евра

134 евра

12.07 – 19.07.2022

164 евра

134 евра

19.07 – 26.07.2022

164 евра

134 евра

26.07 – 02.08.2022

164 евра

134 евра

02.08 – 09.08.2022

164 евра

134 евра

09.08 – 16.08.2022

164 евра

134 евра

16.08 – 23.08.2022

164 евра

134 евра

23.08 – 30.08.2022

164 евра

134 евра

30.08 – 06.09.2022

164 евра

134 евра

06.09 – 13.09.2022

152 евра

127 евра

13.09 – 20.09.2022

145 евра

120 евра

20.09 – 27.09.2022

140 евра

115 евра

 

Во цената на аранжманот е вклучено:
-Седум ноќевања во хотел Diamond 3* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок

-Автобуски превоз oд Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Прилеп, Битола

-Бесплатни лежалки

-Користење Wi-Fi во лоби на хотел

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:
Туристичка такса од 0.5€ на ден oд лице (се плаќа задолжително во автобус)

Патничко осигурување (1 евро од ден)

Факултативни излети.

 

Сместување: Diamond city 3*

Хотели и одморалишта на Дијамант Сити е одличен избор за сместување во Кумбургаз. Овој модерен хотел, чија историја започна во 1990 година, има 90 соби. Овој имот со 3* ѕвезди нуди 24-часовна услуга и комфорт.
Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има бесплатен wi-fi, фен, и пешкири.

Важно:

 • Промо цените важат до 15.02.2022година
 • Поаѓањето е ден претходно од дадените термини во табелите или поточно секој понеделник. Секој вторник прв ден од одмор
 • За влез во република Турција, потребно е патните исправи да се минимум 6 месец пред истекување
 • Промо цените цените важат исклучиво со целосна уплата
 • За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите  не се одбива доколку клиентот користи сопствен превози не следува дополнителен попуст за вториот термин.
 • За споен термин се сметат две суми од Промо цените.
 • За ПРОМО цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз.
 • Во случај за уплата на сингл соба по Промо цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени(ова не важи за промо цените ).
 • Сместувањето во хотелот го одредува самиотменаџмент. Организаторот не гарантира за соба на приземје, кат како и за соба со поглед на море, улица или блок во хотелот.
 • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
 • За сингл соба се доплатуваат плус 50% дополнително од редовната сума на аранжманот поради вториот кревет.
 • Деца од 0 – 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител)
 • Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот на регуларната цена, доколку се придружувани со двајца возрасни а доколку е придружуван од еден возрасен плаќа целосна сума.
 • Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна.
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Патувањето ќе се одвива според протоколите за безбедноста на здравјето.
 • Патувањето ќе се реализира преку Република Бугарија (дозволен транзит) до Турција
 • Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Прилеп, Битола.
 • За да резервирате со депозит потребна е уплата од 30% и  се пресметува од редовната цена.
 • Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.
 • Активните попусти не се комбинират со други попусти
 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 09:00ч по локално време
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од денод лице ( Се плаќа задолжително во автобус)
 • Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни
 • При генерално чистење на секоја смена, собата се напушта во 09:00ч по локално време.
 • Собата која се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во собата за време на престојот ја одржуват самите гости