ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Vila Marko, Budva

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 13,338 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера, е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.

Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море. Некогаш мал и тивок крајбрежен град, денес, Будва е метропола на црногорскиот туризам и еден од најгласните и преполни градови на црногорското приморје во текот на летото. Неговиот живот започна на теренот пред два и пол милениуми и се излеа од бедемите кон луксузни јахти, нови згради, ресторани, барови и ноќни клубови каде ве чека неверојатна забава. Вечерта, на шеталиштето покрај плажата ќе ве обземе гласната музика што доаѓа од кафулињата, смеата и врисоците на децата од блиските забавни паркови, мирисот на морето измешан со арома на вкусна скара и греди светло од дискотеката што шета низ небото. Будва е големо светлосно шоу.

Се чини дека Будва води двоен живот – едниот во стариот, а другиот во новиот дел на градот. Се граничи со високи бедеми и украсен со архитектура, доминантно венецијанско, Стариот град чува историски и културни богатства – римска некропола и олтар, антички столбови, претхристијанска базилика и многу цркви.

Вила Марко

Вила Марко се наоѓа на 300м од словенската плажа, една од поновите вили во Будва со одлична локација и голем двор со фурна за скара. Секоја од собите има ТВ, клима (вклучена во цената), интернет и посебно купатило. Собите немаат кујна но може да ја користат заедничаката кујна која се наоѓа на првиот спрат. Собите се наоѓат на приземје, втор и трет спрат. Во секоја од собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса. 

Вилата е од А категорија, односно 3*** според официјална класификација. Цените се за наем на соба. Туристичка такса е вклучена во цената. Цената е за наем на студиа

Цени и термин

Термин

Ноќевања

1/2 студио

1/3 и 1/4 студиa

06.06 – 13.06.2021

7

145 €

155 €

13.06 – 20.06.2021

7

170 €

185 €

20.06 – 27.06.2021

7

210 €

225 €

27.06 – 04.07.2021

7

250 €

270 €

04.07 – 11.07.2021

7

299 €

315 €

11.07 – 18.07.2021

7

365 €

398 €

18.07 – 25.07.2021

7

365 €

398 €

25.07 – 01.08.2021

7

365 €

398 €

01.08 – 08.08.2021

7

365 €

398 €

08.08 – 15.08.2021

7

365 €

398 €

15.08 – 22.08.2021

7

365 €

398 €

22.08 – 29.08.2021

7

281 €

315 €

29.08 – 05.09.2021

7

216 €

236 €

05.09 – 12.09.2021

7

173 €

199 €

12.09 – 19.09.2021

7

157 €

179 €

19.09 – 26.09.2021

7

143 €

162 €

Во цената на аранжманот е вклучено:


- Наем на студио за 3 или  4 лица за 7 ноќи
- Туристичка такса
- Користење на клима


Во цената на аранжманот не е вклучено:

- Доплата за превоз  40 евра/ за деца од 2.99 до 11.99 години 30 евра
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Напомени:


 -MОЖНОСТ ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ВРЕДНОСНИТЕ ВАУЧЕРИ ЗА ОТКАЖАНИТЕ АРАНЖМАНИ

-10% попуст за целосна уплата во готово до 20.03.2021/ Попустот не важи доколку плаќате на рати

-Можност за плаќање на 5 рати со приложување документ за вработување

-Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 23:00 ч.

-Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

-Цена за превоз за возрасен 40 евра, за деца (2-11.99  год.) 30 евра

-Поаѓање од Будва во 23:00 ч.

-Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во просторија, предвидена за куфери)

-Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

-Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

-Во текот на престојот гостите се грижат самите за хигиената, а ги добиваат собите чисти

-Во собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.

-Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

-За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска

-За ова патување важат општите услови за патување на СКТМ