ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Budva - Hotel Park 3*
Hotel Park 3*

http://hotelparkbudva.com/

 

Хотел "Park" 3* се наоѓа на сама плажа и е сместен во изобилство на зеленило кое на гостите им пружа мноштво Медитерански мириси како озон овозможувајќи им пријатна свежина во топлите летни денови. Закотвен на самиот морски брег, на неколку чекори од магичната Словенска плажа, на гостите им овозможува уживање во звуците од брановите и хотелското зеленило, како и прошетки низ уреденото шеталиште кое го поврзува Стариот град на Будва со Бечичи. 

   

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера

Хотел "PARK"
Будва

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

ОКТОМВРИ

05

12

19

26

03

10

17

24

31

07

14

21

28

04

11

18

25

02

09

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Economy Room

217

231

238 

259 

280

287

301 

301 

301 

301 

301 

 301

287 

231 

231 

196 

196 

175 

161 

Standard Room Mountain View

238 

252 

259 

280 

301 

 308

322 

322 

322 

322 

322 

322 

308 

252 

252 

217 

217 

196 

182 

Standard Room Sea View

266 

280 

287 

308 

329 

336 

357 

357 

357 

357 

357 

357 

336 

280 

280 

238 

238 

217 

203 

 

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи / 8 дена со вклучен појадок и вечера;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Дете до 6 год - БЕСПЛАТНО (заедничко легло);
 • Дете до 6 год - 50% попуст, на дополнително легло;
 • Прво дете од 5 до 14 год - 50% попуст од цената на возрасен;
 • Второ дете до 6 год - 50% попуст (заедничко легло);
 • 3-то и 4-то лице плаќаат полн износ и се сместуваат на редовни легла;
 • За сите гости БЕСПЛАТНИ лежалки на плажа во градината на Хотел "Park";
 • Секоја соба е опремена со:Фрижидер, Сателитска телевизија, Wi-fi и можност за бебешко креветче;
 • Повратна карта 40€ (возрасни), 30€ (деца до 12 години);
 • Превоз од: Штип / Велес / Куманово / Скопје;
 • Wi-Fi интернет и клима - БЕСПЛАТНО!!
 • Туристичка такса /задолжителна/ - се плаќа на лице место: 1.50€ по лице од ноќ;
 • Патничко осигурување.

 

 Превоз | ЦРНА ГОРА | Лето 2021

 

(Бар / Суто Море / Чањ / Петровец / Свети Стефан / Будва)

 

40€ за возрасни / 30€ за деца до 10 год. | повратна

30€ за возрасни / 25€ за деца до 10 год. | еден правец

Време на поаѓање по градови од МАКЕДОНИЈА

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

22:15h

 Велес:

 (бензиска Макпетрол - кружен)

23:00h

 Куманово:

 (бензиска Макпетрол - автопат)

23:00h

 Скопје:

 (паркинг пред ВИП хотел / наспроти саем)

23:45h

Поаѓање од ЦРНА ГОРА

 Будва:

 

15:00h

 Свети Стефан:

 

15:30h

 Петровец:

 

15:45h

 Чањ:

 

16:00h

 Суто Море:

 

16:15h

 Бар:

 

17:15h

 НАПОМЕНА:  15мин пред поаѓање, состанок на групата.