ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Becici - Shumadija Rafajlovci 2*
Shumadija Rafajlovci 2*

 

Линк до информација за хотелот

 

 

УСЛУГА: HB (појадок и вечера)

 

Hotel Shumadija Rafailovici 2* се наоѓа во Бечичи, на 2км од плажата Dukley и нуди сместување со ресторан,бесплатен паркинг, бар и заеднички салон. Хотелот има градина и климатизирани соби со бесплатна Wi-Fi интернет конекција и сопствено купатило. Исто така, хотелот има и детско игралиште. Сите соби се опремени со ТВ со кабловска и фрижидер.

ТИП НА СОБА

01.06-27.06

14.09-30.09

28.06-11.07

24.08-13.09

12.07-23.08

Двокреветна соба 1/2 HB

26

31

37

Двокреветна соба со поглед на море 1/2 HB

29

33

39

Апартман со поглед на море 1/4 HB

35

39

45

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА/АПАРТМАН ПО ЛИЦЕ ПО ДЕН НА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН!

 

Напомени:

- За III-кревет во двокреветна соба 1/2 и апартман 1/4 се одобрува 30% попуст за возрасно лице

- За IV-кревет во 1/4 апартман се одобрува 40% за возрасно лице

- Деца од 0-2 години имаат бесплатна услуга

- Деца од 2-12 години добива 50% попуст доколку престојува со двајца возрасни

- За еднокреветна соба се доплаќа 60% од сумата

- Ако во соба престојуваат 1 возрасно лице и 1 дете, во тој случај детето добива 20% попуст

- Ако во соба престојуваат 1 возрасно лице и 2 деца од 2-12 години, за двете деца следува попуст од 30%

Дококу во соба четвртото лице е дете добива гратис услуга

-Бесплатен паркинг за гостите од хотелот

 

Во цената e вклучено:

- Ноќевање со појадок и вечера

- Бесплатен паркинг

 

Во цената не е вклучено:

- Туристичка такса

- За деца од 2-11,99 години - 50 центи по ден

- Тинејџери од 12-17,99 години - 1 евро по ден

- Возрасни 18-99 години - 1,50 евра по ден

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

- За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

- Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

- Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

 - Задолжително патничко осигурување – може да се купи во агенцијата

- Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

- Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 

- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

- Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ