ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Canj - Zlatibor 3*
Zlatibor 3*

https://www.facebook.com/hotelzlatiborcg/

 

Услуга: HB (појадок и вечера) 

Чањ е мало туристичко место лоцирано помеѓу Петровац и Бар, со прекрасна плажа со камчиња долга околу 1200 м. Поради убавината на камчињата со кои е покриена, плажата го доби името Бисерна Обала. Изолиран од главните патишта, нуди услови за пријатен и безбеден одмор.

 Хотелот Златибор е оддалечен околу 250 метри од морето и плажата. Хотелот располага со 95 сместувачки единици, од кои повеќето имаат поглед на море. Собите се климатизирани со нови телевизори, сефови и ваги, како и нов мебел на терасите. Има ресторан на две нивоа кој исто така има пространа тераса со поглед на море, како и аперитив бар и слаткарница. Простран паркинг кој е бесплатен за гостите во хотелот. Плажата е песочна со камчиња.

 

 

01.06-27.06

14.09-30.09

28.06-11.07

24.08-13.09

12.07-23.08

Двокреветна соба 1/2 HB

26

30€

34€

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ОД ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

НАПОМЕНА:

- За III и IV лежај во соба се одобрува 30% попуст

- Деца од 0-2 години имаат бесплатно користење на услугите

- Прво дете во двокреветна соба 1/2 од 2-12 години, добива 50% попуст, доколку е во 2 возрасни (посебен кревет за детето)

- Доколку во двокреветна соба 1/2 има 1 возрасен со 1 дете, во тој случај детето има 20% попуст

-Доколку во двокреветна соба има 1 возрасен и 2 деца од 2-12 години, во тој случај децата добиваат 30% попуст

- Второ дете во соба со 2 возрасни, има бесплатна услуга, доколку користи кревет заедно со родителите

- Паркингот е бесплатен за гостите од хотелот

 

ДОПЛАТИ:

- За single соба - 60% од цената

- Доплата за детско креветче изнесува 5€ по ден

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- Туристичка такса и осигурување

За деца: 2-11,99 години- 0,50€ по ден

За тинејџери: 12-17,99 години- 1,00€ по ден

За возрасни 18-99 години - 1,50€ по ден

- Превоз

ОПШТИ УСЛОВИ:

- За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

- Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

- Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

 - Задолжително патничко осигурување – може да се купи во агенцијата

- Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

- Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 

- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

- Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ