ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Nea Plagia - Vila Viktoria
Vila Viktoria

Неа Плагиа – Вила Викторија

Населбата Неа Плагиа е споена со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата што се лоцирани покрај самата плажа. Целото туристичко место станува атрактивно особено во вечерните часови кога шеталиштето започнува да се полни со најразновидни тезги на отворено каде туристите можат да пазаруваат по пристапни цени. Топлото море, одлично уредената плажа каде можете да изнајмите лежалки и чадори за сонце, како и неколкуте паркови во кои доминираат дрвореди палми ја издвојуваат Неа Плагиа како одлично место за летување на семејства со деца на помала возраст.

Вила Викторија

Вила Викторија се наоѓа во Неа Плагиа, во најмирниот дел од населбата. Идеала за лица коишто бараат спокоен и мирен одмор. Таа е одалечена околу 50 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на спрат. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со соба со кујна во која се наоѓа кревет на пуштање за две лица и спална соба со брачен кревет. Климата се наоѓа во кујната соба и е вклучена во цена. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Кординати: 40°15'29.3"N 23°11'47.0"E

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Белешки

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.

 

 

 

 

 

Цените се изразени за наем на 1/4 апп на 9 ноќевања исклучиво со сопствен превоз

Teрмин

 Редовна цена

1/4 апп 9 ноќевања

26.05 – 04.06.2021

210

Цена за наем на апп

04.06 – 13.06.2021

280

Цена за наем на апп

13.06 – 22.06.2021

310

Цена за наем на апп

22.06 – 01.07.2021

390

Цена за наем на апп

01.07 – 10.07.2021

460е

Цена за наем на апп

10.07 – 19.07.2021

540е

Цена за наем на апп

19.07 – 28.07.2021

549е

Цена за наем на апп

28.07 – 06.08.2021

549е

Цена за наем на апп

06.08 – 15.08.2021

549е

Цена за наем на апп

15.08 – 24.08.2021

529е

Цена за наем на апп

24.08 – 02.09.2021

459е

Цена за наем на апп

02.09 – 11.09.2021

359е

Цена за наем на апп

11.09 – 20.09.2021

299e

Цена за наем на апп

20.09 – 29.09.2021

239е

Цена за наем на апп

Што е вклучено во цената

 

 • СМЕСТУВАЊЕТО Е НА 9 НОЌЕВАЊА!
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети за 9 ноќевања за наем на апартман.
 • Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Климата и интернетот се вклучени во цената
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти

 

Што не е вклучено во цената

 

 1. За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена
 2. За резервација на редовните цени е доволно 30% уплата. Во случај на откажување, уплатените средства не се рефундираат.
 3. Доплата за патничко осигурување- /