ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Toroni - Vila Toroni Apartments
Vila Toroni Apartments

Вила Торони Апартментс е постар објект лоциран на сама плажа во Торони, место познато по прекрасната долга и широка песочна плажа, наградена со сино знаеменце заради својот квалитет и чистота. Вилата располага со убаво уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во својот состав брои 12 сместувачки единици, студија за самопослужување од кои 6 се на прв кат, а 6 се на втор. Секое од студијата е опремено со одвоена кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно), брачен кревет и единечен кревет, во некој од студијата има можност за допoлнителен кревет на расклопување. Структурата на студијата е 8 соби со директен поглед кон море (STD SV), 2 со страничен поглед кон море (STD SSV) и 2 студија се без балкон (STD ECO). Забелешки: студијата се постари, опремени во традиционален грчки стил како и повеќето вили од пониска категоризација во Грција, предност е нејзината локацијата, поставена на сама плажа. Вебстрана: https://www.toroniapartments.gr/ 

 

-15% за резервации со комплетни уплати до 10.06.2021

 

ЦЕНОВНИК

Поаѓање

Мај

Јуни

Јули

Август

Септември

Термин

23

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

19

Ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

STD 1/2+1 ECO

99

159

229

279

289

309

329

349

379

399

399

399

399

389

339

279

209

159

STD 1/2+1 SSV

159

229

259

319

349

359

369

399

429

459

459

459

459

439

379

309

249

229

STD 1/2+1 SV

209

299

349

389

399

409

439

469

489

499

499

499

499

479

419

339

269

299

 

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

- Цените за 7 ноќи/8 дена наем на студио без вклучен превоз;

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

* Сместување во избраното студио за 7 ноќи.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Превоз до Халкидики – Торони

* Задолжително патничко осигурување.

* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

* Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

* ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ПЦР ТЕСТ. 

* ПЦР тест за Ковид 19 – 1.800 денари (можност за резервација, закажување термин и уплата во агенција)

 

НАПОМЕНИ:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

– Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

– Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Доплата за патничко осигурување – 198мкд / 794мкд за лица над 65 год.