ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Nea Skioni - Vila Paradise
Vila Paradise

Вила PARADISE е оддалечена 30м од плажа, 1км од  центарот на Неа Скиони. Вилата располага со трикреветни и четирикреветни студија. Комплетно опремени со мини кујна со фрижидер, ТВ, клима уред (вклучен во цената), интернет и балкон. Сите соби имаат поглед кон морето. Пред вилата на располагање на гостите е и прекрасен двор. Вилата има паркинг место.

 

ЦЕНОВНИК ЗА  7 НОЌИ   / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ                                                   

Период

Бр.на ноќи

1/3  студио

  1/4 студио

29.05-05.06

7

109

119 

05.06-12.06

7

189

199 

12.06-19.06

7

229 

239 

19.06-26.06

7

259 

269 

26.06-03.07

7

299 

309 

03.07-10.07

7

339 

349 

10.07-17.07

7

359 

369 

17.07-24.07

7

389 

399 

24.07-31.07

7

389 

399 

31.07-07.08

7

389 

399 

07.08-14.08

7

389 

399 

14.08-21.08

7

369 

379 

21.08-28.08

7

319 

329 

28.08-04.09

7

279 

289 

04.09-11.09

7

239 

249 

11.09-18.09

7

199 

209 

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 9 ноќи / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период

Бр.на ноќи

1/3 студио

1/4 студио

03.07 – 12.07

9

439

449 €

12.07 – 21.07

9

459

469 

21.07 – 30.07

9

489 €

499 

  30.07 – 08.08.

9

489

499 

08.08 – 17.08

9

489 €

499 €

17.08 – 26.08

9

469

479

 

 

Цените се дадени ЗА НАЕМ  НА СТУДИО  ЗА  7 И 9  НОЌИ

Туристичка такса  се плаќа на лице место (0,50 еур од ден по соба).

 

НАПОМЕНА:

 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласност предвидениот број кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 5,99години
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот
 • Задолжително  здравствено и патничко осигурување
 • За уплата на аранжман прекуСиндикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
 • За уплатени два аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата
 • Сместувањето во собите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на собите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на СКТМ.