ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Vila Sisevic - Budva

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва - бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу диска, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Вила ”ШИШЕВИЌ” - на идеална местоположба, на околу 100 м од Словенска плажа. Располага со: 1/2 студија (еден дупли или два поединечни), 1/3 (три поединечни кревети или дупли со еден поединечен), 1/2+2 (еден дупли + еден дупли) - студија, опремени со мини кујна, тараса, twc, тв, wi-fi и клима - вклучени во цената.

 

Период

Ноќевања

1/2

1/2+1

1/3(1+1+1)

1/2+2

05.06-12.06

7

79

89

99

109

12.06-19.06

7

99

109

119

129

      19.06-26.06

7

119

139

159

179

26.06-03.07

7

149

169

189

209

03.07-10.07

7

189

209

229

249

10.07-17.07

7

209

229

249

269

17.07-24.07

7

239

259

279

299

24.07-31.07

7

259

279

299

319

31.07-07.08

7

259

279

299

319

07.08-14.08

7

259

279

299

319

14.08-21.08

7

239

259

279

299

21.08-28.08

7

199

219

239

259

28.08-04.09

7

149

169

189

209

04.09-08.09

4

79

89

99

109

08.09-12.09

4

69

79

89

99

 

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 и 4 ноќевања - без превоз.

 

Автобуски превоз: 40 € - повратен билет, 25 € за деца, 25 € - еден правец, 15 € за деца

 

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање: 

05, 12, 19, 26 Јуни; 03, 10, 17, 24, 31 Јули; 07, 14, 21, 28, Август; 04, 08, Септември.

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност - 1 € = 61.8 денари.

Напомена: Доплата за туристичка такса 1 € по ден по лице (во агенција) за деца до 14 год 0,5, како и доплата за патничко здравствено осигурување до 65 год = 200 ден, до 14 год = 150 ден. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч, за хигиената во студијата за време на престојат се грижат самите клиенти. Промена на постелнина на 4 дена.