ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Akrathos 3* - Ouranoupolis - Редовен ценовник

AKRATHOS 4* OURANOUPOLIS                                       www.akrathos-hotel.gr

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.02.2022 25% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.05 ДО 30.06.2022

УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТУГНУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО

0/10/4

01.05-31.05

01.06-30.06

01.07-31.08

01.10-15.10

01.09-30.09

Single Standard

93

144

185

Double Standard

56

90

118

Трето лице

70%

70%

70%

1 дете од 2-12.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-05.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 6-12.99 г.

50%

50%

50%

Suite Luxury Loft

127

173

214

1 дете од 2-05.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Suite Executive 2 Rooms up to 4 pax

113

156

188

Трето лице

23

35

46

Четврто лице

29

41

52

1 дете од 2-12.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-05.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 6-12.99 г.

20%

20%

20%

Минимум престој

1

5

5

Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

Опис:бар,кафетериа,ресторан,супер маркет,анимација,игралиште за деца,базен,базен за деца,билијард,пинг понг,фитнес и др.

Соби:фен,телефон,сеф,клима,САТ ТВ,фрижидер,балкон.

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

1. Cancellation policy:

01/05-31/05 & 01/10-15/10: 7-1 days prior to arrival, 30% cancellation fees.

 

01/06-30/06 & 01/09-30/09: 10-8 days prior to arrival, 40% cancellation fees.

7-4 days prior to arrival, 60% cancellation fees.

3-1 days prior to arrival, 80% cancellation fees.

 

01/07-31/08: 12-8 days prior to arrival, 60% cancellation fees.

7-4 days prior to arrival, 70% cancellation fees.

3-1 days prior to arrival, 80% cancellation fees.

 

Non show for all periods, 100% cancellation fees.

2. Rates are not valid for French, Polish and German markets.

3. Maximum occupancy in Suite Luxury Loft: 2 adults + child 5.99 years old.