ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Paralia - Vila Efi
Vila Efi

 Вила “EFI” е лоцирана на само 20m од песочната плажа во центарот на Паралија, на 100m од црквата. Располага со следната структура на студија: 1/2 (еден брачен), 1/3 (еден брачен и еден единечен); 1/3+1 (еден брачен, еден единечен и фотеља на расклопување). Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња) клима, ТВ, гардеробер. Некои од студијата имаат поглед кон море. Вилата располага со ЛИФТ. Wi-Fi интернет - Бесплатен. Студијата се на II кат.

EARLY BOOKING - Лето 2022

15% попуст за целосна уплата до 01.04.22 | 10% попуст за целосна уплата до 01.05.22

"EFI"
Паралија

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

22

29

5

12

19

26

3

10

17

24

31

7

14

21

28

4

11

18

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио

85

95

105

125

145

155

255

275

295

295

295

295

295

165

145

115

95

85

1/3 студио

90

105

115

135

155

165

285

305

335

335

335

335

335

175

155

135

115

95

1/3+1 студио

90

115

125

145

165

185

315

345

385

385

385

385

385

185

165

145

125

105

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

-  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот. Постелнината се менува на денот на сместувањето и уште еднаш во текот на неделата;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Струмица / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

-  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

-  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

-  Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција);

-  Доплата за превоз: 40€ за возрасни /30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.

 

Автобуски превоз ПАРАЛИЈА, според термини од табелата

Патни Информации

Град на поаѓање

Mесто на поаѓање

Време на поаѓање

Скопје - Паралија (275km)

Куманово:

(бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

Скопје - Солун - Катерини - ПаралијаАвтопат (Е75)Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (5.30€)

Скопје:

(паркинг пред VIP хотел)

05:00h

Штип:

(паркинг пред нова пошта)

05:00h

Велес:

(бензинска Макоил, мотел Македонија)

05:45h

Неготино:

(бензинска, Макпетрол)

06:15h

Г.П. Богородица:

(бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

Поаѓање од Паралија:

16:20 по МК време / 17:20 по ГР време (пред вилата)

Галерија