ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Polihrono - Hotel Aspida
Hotel Aspida

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО ЛИЦЕ ВО СТУДИО

- 10 %  ЗА УПЛАТА ДО 28.02.2019

 

 “ASPIDA HOTEL” Се наоѓа на 80 метри од прекрасната  плажа во Полихроно. Сите студија се  на ниско приземје. Располагаме со 5/3 студиа сите се во сопствен закуп и се опремени со: комплетно опремена кујна, тоалет, широки балкони,комарници на вратите А/С - клима ТВ, WI-FI. ( користењето на климата е вклучено во цената) 

 

ASPIDA ( Polihrono)

TV, AC, WIFI

По лице

ЈУНИ

Пакет аранжман

Јули

Наем на студио

Август

Наем на студио

Септември

Пакет аранжман

термин

02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01*

08*

ноќи

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1 / 2  студио

115

135

145

165

359

379

399

429

429

429

429

399

379

165

145

1 / 3 студио

125

145

155

175

379

399

419

449

449

449

449

419

399

175

155

1 / 3 + 1студио

130

150

170

195

399

419

439

469

469

469

469

439

419

195

170


УСЛУГИ:

 • Цените сo * седадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио /
 • Цените без * се дадени за наем за студио за 7 ноќевања
 • Во студијата eдозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%,во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
 • поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00часот по локално време
 • Промена на постелнината во собите се врши на 4-от ден од престојот,
 • Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
  • Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно
  • За деца 02-12 години– сместување бесплатно, доплата за превоз од 25
  • Сместување на 3-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО  – доплата за превоз 35 €,
  • За брзината и квалитетот на интернетот агенцијата неможе да гарантира

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
 • Климата е вклучена во цената
 • За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10 € од лицата што плаќаат 100%
 • За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена ,за уплата на рана резервација не важи попустот
 • Превоз : возрасни 35 €(повратен билет) / 25 € (1 правец) ; деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)
 • Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд
 • Во цената не е вклучена туристичка такса за престој  која изнесува 0,50 евра од ден по соба се плаќа на лице место

За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од“СКТМ“  

Автобуски превоз според наведените термини во табелата              

Поаѓање од

Час

Локација

Куманово

03:30

Бензинска Макпетрол

Скопје

04:00

Паркинг пред Х.“ВИП“

Велес

04:40

Бенз.Мак Оил

Кавадарци

05:30

Бул.кај Гранична Полиц.

Неготино

05:40

Бенз.Макпетрол

Граница

06:15

 

 Автобуски превоз според наведените термини во табелата  

Поаѓање од

Час/локално

Локација

Пефкохори

15:00

 

Ханиоти

15:15

 

Полихроно

15:30

 

Калитеа

16:00