Vila Vukmanovich, Budva

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот.

 

ВИЛА ВУКМАНОВИЌ

Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима.

-20% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И

НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2019

 

Наем на студио за 9 ноќевања

 

Период

1/2

студио

1/4

студио

1/4+1

апп

1/6 апп

1

20.06-29.06

180

256

281

320

2

29.06-08.07

210

308

338

384

3

08.07-17.07

250

429

471

480

4

17.07-26.07

290

460

506

576

5

26.07-04.08

310

512

563

640

6

04.08-13.08

310

512

563

640

7

13.08-22.08

290

460

506

576

8

22.08-31.08

250

429

471

480

9

31.08-09.09

210

308

338

384

10

09.09-18.09

180

256

281

320

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)

Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 9 ноќевања без превоз

Доплата за превоз :

-Возрасни 40 евра.

-Деца  до 7 години 20 евра.

Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.

Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.