LAST MINUTE ЛЕТО 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Possidi Holidays 5* - Possidi
EARLY BOOKING!!!
до -10% за резервации до 31.03.2019 

 
Локација:  на 4 км од местото Посиди. Хотелот е на плажа. 
Капацитет: 115 соби и 11 суите
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: ресторан, 24 часа рецепција, сеф, тенис, сауна, фитнесс центар, СПА центар, масажа, мини клуб за деца, пинг понг, џакузи, отворен базен со посебен сектор за деца,таверна, 2 бара ( main bar, pool bar),спортови на вода, мини маркет, продавници, Wi-Fi интернет во јавни простории (бесплатен), јавен паркинг во близина на хотелот (бесплатен)...
Опременост на собите: телефон, мини бар, сателитска ТВ, фен, клима уред.


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)     
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.