Sithonia - Athena Pallas Village 5*

EARLY BOOKING !!!
До -20% за резервации до 31.03.2019


  
Положба : 8 км од Неа Мармарис. Хотелот е лоциран над најубавата плажа Елиа, 103 км од Солун.
Сместување : 98 соби, 70 свити. Собите се опремени со бања, клима уред, телефон, сателитска тв и радио, мини бар, сеф, фен и балкон.
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: ресторан, таверна, градина, бар (меин бар, бар покрај базенот), медицински центар, мини маркет, црква, менувачница, сеф на рецепција, мини бус сервис, тв сала, перална, интернет (WI-FI), паркинг...
Плажа:  песочна
Спорт и забава: отворен базен, затворен базен, масажа, сауна, турска бања. спортски терени (тенис, пинг-понг,одбојка на плажа), водени спортови, школо за јавање, казино, куглана и др.


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.