ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Corfu - Vila Eleni
Vila Eleni

Вилата Елени се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на 250 метри од плажата. Вилата е комплекс од три понови згради, со голем базен. Располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат поглед на базен и се распределни на високо приземје и прв кат. Сите соби имаат комплетно опремена мини кујна со решо, основен прибор за соодветниот број на лица, фрижидер, тоалет, ТВ и тераса. Вилата има интернет (чиј сигнал е најдобар кај барот, каде се наоѓа рутерот). За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност.

Базенот е достапен за гостите со бесплатна лежалка, а исто така има и бар. Постои можност за изнајмување на клима која се доплатува на лице место и изнесува 6 евра од ден.

 

Early booking со уплата на 30% до 15.01.2019

Термин

Тип соба

Редовна

АКЦИИ

25.05-01.06

1/2 1/3

99€

59€

01.06-08.06

1/2 1/3

119€

69€

08.06-15.06

1/2 1/3

129€

79€

15.06-22.06

1/2 1/3

139€

89€

22.06-29.06

1/2 1/3

149€

99€

29.06-06.07

1/2 1/3

169€

129€

06.07-13.07

1/2 1/3

179€

144€

13.07-20.07

1/2 1/3

199€

159€

20.07-27.07

1/2 1/3

209€

169€

27.07-03.08

1/2 1/3

219€

169€

03.08-10.08

1/2 1/3

219€

169€

10.08-17.08

1/2 1/3

219€

169€

17.08-24.08

1/2 1/3

219€

169€

24.08-31.08

1/2 1/3

189€

149€

31.08-07.09

1/2 1/3

149€

109€

07.09-14.09

1/2 1/3

139€

99€

14.09-21.09

1/2 1/3

129€

79€

21.09-28.09

1/2 1/3

99€

59€

 

Цената е по лице за 7ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 18€ по лице.

  • Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
  • Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
  • Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.

по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5 евра (освен првите две).

  • Цена само за превоз 50 евра со доплата од 18 евра за траект – во два правци.
  • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.

 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА: 

Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен

Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18 евра за траект

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

Check in во собите е после 14h по грчко време

Check out е до 09h. Багажот се остава во делот предвиден за куфери.

Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж

Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот

Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.

Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот