Neos Marmaras - Vila Sole a Mare
Vila Sole a Mare

Вилата Sole A Mare се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили меѓу изобилство продавници, со фронталниот дел поставена кон фонтаната која е обележје на градот и кон пристаништето. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ е оддалечена околу 300 метри.  Располагаме со двокреветни студија и четирикреветни апартмани  на прв и втор спрат кои имаат поглед на улица или директен поглед на море (во студијата и апартманите има дополнителни фотелји на расклопување). Сите сместувачки капацитети се опремени со модерен мебел соодветен на хотелско сместување, кујни, телевизори  и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Терасите се заштитени со тенди. Станува збор за сосема нов, совршено безбеден објект, а извонредната локација и квалитетот ја вбројуваат оваа вила меѓу топ понудите и за ова лето. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончево колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО УПЛАТА ДО 31.03.2019

 

Вила „Sole A Mare” - Неос Мармарас

 

Термин:

 

Ноќевања:

1/2 студио море

1/2+1 студио море

1/2+1 студио улица

1/4 апартман улица

1/4 апартман море

20.05-30.05.2019

10

9.300 ден (150 €)

12.400 ден (200 €)

11.160 ден (180 €)

15.500 ден (250 €)

17.360 ден (280 €)

30.05-09.06.2019

10

12.400 ден (200 €)

15.500 ден (250 €)

14.260 ден (230 €)

18.600 ден (300 €)

21.700 ден (350 €)

09.06-19.06.2019

10

15.500 ден (250 €)

18.600 ден (300 €)

17.360 ден (280 €)

24.800 ден (400 €)

27.900 ден (450 €)

19.06-29.06.2019

10

18.600 ден (300 €)

21.700 ден (350 €)

20.460 ден (330 €)

31.000 ден (500 €)

34.100 ден (550 €)

29.06-09.07.2019

10

24.800 ден (400 €)

27.900 ден (450 €)

26.660 ден (430 €)

34.100 ден (550 €)

37.200 ден (600 €)

09.07-19.07.2019

10

31.000 ден (500 €)

34.100 ден (550 €)

32.860 ден (530 €)

40.300 ден (650 €)

43.400ден (700 €)

19.07-29.07.2019

10

31.000 ден (500 €)

34.100 ден (550 €)

32.860 ден (530 €)

40.300 ден (650 €)

43.400 ден (700 €)

29.07-08.08.2019

10

31.000 ден (500 €)

34.100 ден (550 €)

32.860 ден (530 €)

40.300 ден (650 €)

43.400 ден (700 €)

08.08-18.08.2019

10

31.000 ден (500 €)

34.100 ден (550 €)

32.860 ден (530 €)

40.300 ден (650 €)

43.400 ден (700 €)

18.08-28.08.2019

10

27.900 ден (450 €)

31.000 ден (500 €)

29.760 ден (480 €)

37.200 ден (600 €)

40.300 ден (650 €)

28.08-07.09.2019

10

21.700 ден (350 €)

24.800 ден (400 €)

23.560 ден (380 €)

27.900 ден (450 €)

31.000ден (500 €)

07.09-17.09.2019

10

15.500 ден (250 €)

18.600 ден (300 €)

17.360 ден (280 €)

21.700 ден (350 €)

24.800 ден (400 €)

17.09-27.09.2019

10

12.400 ден (200 €)

15.500 ден (250 €)

14.260 ден (230 €)

17.360 ден (280 €)

18.600 ден (300 €)

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неос Мармарас

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра