ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Polihrono - Vila Efterpi
Vila Efterpi

Вила Ефтерпи се наоѓа на само 5 мин. од песочната плажа во Полихроно. Располага со убаво уредени двокреветни апартмани на прв и втор спрат и со трокреветни апартмани на приземје.Сите апартмани се опремени со бања, комплетна кујна одвоена од спалната, ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Трокреветните апартмани на приземје немаат тераса  и го користат делот од  градината.

-20% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 28.02

Период

11.05

18.05

25.05

1.06

8.06

15.06

24.06

3.07

12.07

21.07

30.07

8.08

17.08

24.08

31.08

7.09

14.09

Ноќи

7

7

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

7

7

1/2

79€

89€

109€

139€

159€

219€

239€

269€

289€

289€

289€

279€

199€

169€

149€

129€

99€

1/3

89€

99€

119€

149€

169€

229€

249€

279€

299€

299€

299€

289€

219€

179€

159€

139€

109€

 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
  • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15€ од вкупната цена по лице.
  • Трето и четврто лице во АПП: бесплатно сместување, плаќаат само превоз.
  • Цена за превоз за дете од 2 год. - 11.99 год.: 25€ / 1.545мкд. Цена за превоз за возрасен: 35€ / 2.163мкд
  • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден!
  • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00 часот. Враќање последниот ден во попладневните часови!
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
  • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
  • Задолжително здравствено и патничко осигурување 
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите дапобараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на
  товар на патниците!
  • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот
  • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата)
  и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
  • За овој аранжман важат општите услови на патување на побарајте ги во агенцијата.
  • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 61.8 мкд.)
  • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
  • Секој нов данок (за престој или слично) кој може да стапи на сила од јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот или апартманот директно од клиентот
  • Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање
  • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

ВАЖНА НАПОМЕНА: 
- Плаќањето е задолжително во денари.
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
- За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 14 дена пред патување.
- За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ, побарајте ги во агенцијата.