ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Nea Plagia - Vila Talassinos
Vila Talassinos

-15% попуст за целосна уплата до 27.12.2019

На самиот влез во Касандра, на само 45 километри од Солун се наоѓа малото туристичко место

Неа Плагиа. Има плитка и песочна четири километри долга плажа покрај која се протега убаво уредено шеталиште со многу таверни, слаткарници, кафетерии, маркети...Гратчето е споено со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата. Топлото море, одлично уредената плажа каде можете да изнајмите лежалки и чадори за сонце, како и неколкуте паркови во кои  доминираат дрвореди палми ја издвојуваат Неа Плагиа како одлично место за летување на семејства со деца на помала возраст.

Вилата Talassinos се наоѓа во централниот дел на Неа Плагиа, лоцирана на само неколку метри од убаво уредената плажа. Од морето ја дели парк преполн со зеленило и широко шеталиште идеално за вечерни прошетки. Во нашата понуда имаме  трокреветни и четирикреветни студија и апартмани на прв спрат кои имаат тераси заштитетни со чадори кои имаат поглед кон морето. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрично решо со две рингли, аспиратор, мал фрижидер, основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Возилата можете да ги парките во непосредна близина на вилата .

Напомена: Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење.

Вила „Talassinos” - Неа Плагиа

Термин:

Ноќевања:

1/3 апартман

1/4 студио

1/4 апартман

22.05-01.06.2020

10

140  (8.680 ден.)

170  (10.540 ден.)

220  (13.640 ден.)

01.06-11.06.2020

10

210  (13.020 ден.)

240  (14.880 ден.)

300  (18.600 ден.)

11.06-21.06.2020

10

 

270  (16.740 ден.)

300  (18.600 ден.)

360  (22.320 ден.)

21.06-01.07.2020

10

370  (22.940 ден.)

400  (24.800 ден.)

460  (28.520 ден.)

01.07-11.07.2020

10

440  (27.280 ден.)

470  (29.140 ден.)

520  (32.240 ден.)

11.07-21.07.2020

10

510  (31.620 ден.)

550  (34.100 ден.)

600  (37.200 ден.)

21.07-31.07.2020

10

510  (31.620 ден.)

550  (34.100 ден.)

600  (37.200 ден.)

31.07-10.08.2020

10

510  (31.620 ден.)

550  (34.100 ден.)

600  (37.200 ден.)

10.08-20.08.2020

10

510  (31.620 ден.)

550  (34.100 ден.)

600  (37.200 ден.)

20.08-30.08.2020

10

440  (27.280 ден.)

470  (29.140 ден.)

520  (32.240 ден.)

30.08-09.09.2020

10

370  (22.940 ден.)

400  (24.800 ден.)

460  (28.520 ден.)

09.09-19.09.2020

10

270  (16.740 ден.)

300  (18.600 ден.)

360  (22.320 ден.)

19.09-29.09.2020

10

190  (11.780 ден.)

220  (13.640 ден.)

270  (16.740 ден.)

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Плагиа

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

-Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра