Nea Flogita - Vila Bouzalis
Vila Bouzalis

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун  се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми. Длабочината во морето е умерена што го прави ова туристичко место уште попривлечно за децата. Местото е одлично снабдено во текот на летната сезона-изобилува со маркети, пекари, слаткарници,таверни, ресторани,а токму тука е најпозната плажа „Pastazi“ која нуди одлична забава за младите.

Вилата Bouzalis е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето. Вилата располага со апартмани со најразлична големина; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на приземје, прв и втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има паркинг простор.

Напомена: Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење.

 


20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО УПЛАТА ДО 01.12.2018


Вила „Bouzalis” - Неа Флогита

 

Термин:

 

Ноќевања:

1/3 апартман

 

1/4 апартман

(без поглед)

1/4 апартман улица

 

1/5 апартман

(море)

 

1/6 дуплекс улица

 

1/8 дуплекс

(море)

22.05-01.06.2019

10

7.440 ден (120 )

9.300 ден (150 )

11.160 ден (180 )

14.880 ден (240 )

16.120 ден (260 )

17.360 ден (280 )

01.06-11.06.2019

10

11.780 ден (190 )

13.640 ден (220 )

15.500 ден (250 )

21.700 ден (350 )

24.800 ден (400 )

27.900 ден (450 )

11.06-21.06.2019

10

15.500 ден (250 )

17.360 ден (280 )

19.220 ден (310 )

25.420 ден (410 )

28.520 ден (460 )

31.000 ден (500 )

21.06-01.07.2019

10

21.700 ден (350 )

23.560 ден (380 )

25.420 ден (410 )

31.620 ден (510 )

34.720 ден (560 )

37.200 ден (600 )

01.07-11.07.2019

10

26.040 ден (420 )

27.900 ден (450 )

29.760 ден (480 )

35.960 ден (580 )

39.060 ден (630 )

43.400 ден (700 )

11.07-21.07.2019

10

30.380 ден (490 )

32.240 ден (520 )

34.100 ден (550 )

40.300 ден (650 )

43.400 ден (700 )

48.360 ден (780 )

21.07-31.07.2019

10

30.380 ден (490 )

32.240 ден (520 )

34.100 ден (550 )

40.300 ден (650 )

43.400 ден (700 )

48.360 ден (780 )

31.07-10.08.2019

10

30.380 ден (490 )

32.240 ден (520 )

34.100 ден (550 )

40.300 ден (650 )

43.400 ден (700 )

48.360 ден (780 )

10.08-20.08.2019

10

30.380 ден (490 )

32.240 ден (520 )

34.100 ден (550 )

40.300 ден (650 )

43.400 ден (700 )

48.360 ден (780 )

20.08-30.08.2019

10

26.040 ден (420 )

27.900 ден (450 )

29.760 ден (480 )

35.960 ден (580 )

39.060 ден (630 )

43.400 ден (700 )

30.08-09.09.2019

10

18.600 ден (300 )

19.840 ден (320 )

21.700 ден (350 )

27.900 ден (450 )

31.000 ден (500 )

34.100 ден (550 )

09.09-19.09.2019

10

12.400 ден (200 )

13.640 ден (220 )

15.500 ден (250 )

21.700 ден (350 )

24.800 ден (400 )

27.900  ден (450 )

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10  ноќевања без вклучен превоз

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот