ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Ammoudia & Kanali - Hotel Kalimera - Ammoudia
Hotel Kalimera - Ammoudia

Областа Превеза, има толку многу да понуди, од прекрасни плажи, до археолошки локалитети, митолошката река Ахерон по која се стига и низводно, прекрасна бистра река која треба да се види доколку престојувате во овој регион, особено во Амудиа. Тука може да уживате и во рафтинг, јавање на коњи низ реката, таверни покрај реката со одлична морско речна риба, и ќе нагласиме фантастична природа и доживување кое се памети.

Хотел Калимера се наоѓа во Амудиа на Јонскиот брег, во близина на плажа, скоро реновиран, нуди услуга на ноќевање со појадок во самиот објект. 

Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби сите лоцирани на прв спрат, секоја од нив опремена со сопствен тоалет, фен, тв, клима (без доплата) wi-fi, фрижидерче. 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

-10% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.0.2023, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 04.04.2023

АМУДИА - ХОТЕЛ КАЛИМЕРА

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ СО ПОЈАДОК ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

Двокреветна

Трокреветна

24.05-31.05.2023

7

109

129

31.05-07.06.2023

7

119

159

07.06-14.06.2023

7

139

179

14.06-21.06.2023

7

169

189

21.06-28.06.2023

7

199

219

28.06-05.07.2023

7

219

239

05.07-12.07.2023

7

229

259

12.07-19.07.2023

7

229

259

19.07-26.07.2023

7

229

259

26.07-02.08.2023

7

259

279

02.08-09.08.2023

7

259

279

09.08-16.08.2023

7

259

279

16.08-23.08.2023

7

239

259

23.08-30.08.2023

7

219

239

30.08-06.09.2023

7

209

219

06.09-13.09.2023

7

159

179

13.09-20.09.2023

7

119

159

20.09-27.09.2023

7

109

129

 

Услови за деца и возрасни: 

 • Трето лице (возрасно или дете до 6-12год во трокреветна соба) бесплатно
 • Четврто лице - (дете од 0-5,99год) исклучиво во трокреветна соба - бесплатно
 • Дете од 0-5,99год - во Двокреветна соба (дели легло со родители) - бесплатно

 

Капацитет на соби:

 • Двокреветна - 2+1дете (0-5,99год)
 • Трокреветна - 3+1дете (0-5,99год)

– Доплата за туристичка такса 1€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице 
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол -кружен тек) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

 • -Битола (Автобуска Станица)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Време на поаѓање за Амудиа:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или поскапување на годривото