Polihrono - Vila Aleks 2
Vila Aleks 2

ОПИС:

     На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници.

     Апартмани “АЛЕКС 2 се наоѓа на само 10 метри од плажа и од пешачката патека. Вилата се состои од 4 апартмани бр. 1 и 2 на прв спрат и бр.3 и 4 на втор спрат. Сите со поглед на море. Апартманите се опремени кујна, шпорет со рерна, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераси Wi-Fi интернет, купатило со када, клима уред. Сите апартмани се со оделна спална со француски лежај и 2 оделни кревети во кујна. Од спалната и од кујната имаат тераси. 

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на апартманите се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Апартманите не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

ПОПУСТИ:

 

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  01 Февруари-28 Февруари 2023

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

 

 

 

ЦЕНОВНИК:

Период

Ноќи

1/3 апартман

1/4 апартман

Коментар

21.05-28.05.2023

7

149€

179€

промо

28.05-04.06.2023

7

189€

209€

промо

04.06-11.06.2023

7

259€

299€

 

11.06-18.06.2023

7

349€

399€

 

18.06-25.06.2023

7

419€

469€

 

25.06-02.07.2023

7

499€

539€

 

02.07-09.07.2023

7

559€

599€

 

09.07-16.07.2023

7

609€

649€

 

16.07-23.07.2023

7

609€

649€

 

23.07-30.07.2023

7

609€

649€

 

30.07-06.08.2023

7

659€

699€

 

06.08-13.08.2023

7

659€

699€

 

13.08-20.08.2023

7

599€

639€

 

20.08-27.08.2023

7

529€

569€

 

27.08-03.09.2023

7

479€

519€

 

03.09-10.09.2023

7

359€

409€

 

10.09-17.09.2023

7

299€

339€

 

17.09-24.09.2023

7

179€

209€

промо

24.09-01.10.2023

7

139€

159€

промо

Во цената е вклучено:

7 ноќевања за наем на соба

Интернет (за јачината на истиот агенцијата не гарантира и не одговара)

Клима

Во цената не е вклучено:

Туристичка такса: 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Превоз

Патничко осигурување

ПРЕВОЗ:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата. 

УСЛОВИ:

Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта или пасош.

Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање за резервации направи по редовна цена.

Комплетна доплата до 01.06.2023 за резервации направи по промотивна цена.

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.

Попустите не може да се комбинираат.

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.

Можност за плаќање од 6-12 рати преку СН кредити.

Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.

Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.