ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Grand Gold Hotel 3*

На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујугчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри.
Кумбургаз е место каде што можете да најдете буквално се што е потребно за добар одмор и релаксација. Може да сретнете хотели со 3, 4 и 5*, ресторани и кафетерии на самото крајбрежје и да уживате во прекрасниот поглед на морето.

Местото Кумбургаз се наоѓа на обалата на Мраморното море и на само 60км од еден од најубавите градови на светот, Истанбул. Местото е идеално за одмор, релаксација благодарение на одличните хотели со врвна услуга, но пред се и песочните плажи долги 8км, бесплатните лежалки и се разбира морето!

Hotel Grand Gold 3* - Kumburgaz Turkey
Цени во евра по лице и термини за цело лето

 

Поаѓање и враќање

Редовна цена

Промо цена

06.06-13.06.2023

 

169е

145е

13.06-20.06.2023

179е

155е

20.06-27.06.2023

189е

165е

27.06-04.07.2023

198е

175е

04.07-11.07.2023

208е

185е

11.07-18.07.2023

219е

195е

18.07-25.07.2023

230е

205е

      25.07-01.08.2023

241е

215е

01.08-08.08.2023

237е

210е

08.08-15.08.2023

237е

 210е

15.08-22.08.2023

237е

210е

22.08-29.08.2023

237е

210е

29.08-05.09.2023

215е

195е

05.09-12.09.2023

205е

185е

12.09-19.09.2023

195е

175е

19.09-26.09.2023

169е

149е

 


Во цената на аранжманот е вклучено:

       -      7 ноќевања во хотел Grand Gold 3* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок

 • Превоз со високотуристички автобус
 • Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Неготино,Гевгелија,Прилеп, Битола
 • Туристички придружник за време на патувањето
 • Бесплатни лежалки и пешќири на плажа и базен
 • Користење на базен

 


Во цената на аранжманот не е вклучено:

       - Патничко осигурување (1 евро од ден)

 • Доплата за сингл соба е 50% од редовната сума на аранжманот
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Факултативни излети.

 

Сместување е во хотел GRAND GOLD со 3* на сама плажа во Кумбургаз, кој има своја приватна плажа и за користење на лежалка не е потребна доплата. Хотелот располага со различен тип на соби од кои можат да се сместат најмалку 2 лица до макс. 5 лица а вкупниот број на соби е 73.Во склоп на хотелот има има два ресторани, еден на отворен и еден на затворен простор и базен кој е со солена вода секако бесплатен за користење.

Од причина што Кумбургаз е близу до Истанбул организираме целодневен излет во Истанбул. Еден од седумте денови се оди во Истанбул а програмата е следна:

По појадокот, групата заминува на Крстарење по Босфор

 

КРСТАРЕЊЕ ПО БОСФОР
Вториот ден започнува со крстарење по Босфор и разглед на Истанбул со локален водич. 90 минутно крстарење, незаборавно доживување, еден поинаков Истанбул, сите луксузни вили кои вредат милиони, знаменитостите одблизу и познатите вили од играните серии. На самото пристаниште, има мали дрвени масички и столчиња крај кои можете да седнете и уживате крај морето и да испиете прекрасно турско кафе.

 

БАЛАТ

 

 Посета на шарената филмска населба “Балат”чии улички ги има на многу познати филмови,каде најубави фотографии се прават во оваа населба.Балат важи за една од Христијанските населби во Истанбул каде може да се сретнат многу цркви,меѓу кои и Железната црква која е донација и е изградена од Македонски мајстори.Во склоп на факултативата се посетува железната црква,каде може да се посети гробот на Партенија Зографски и Велешкиот митрополит Малетиј,се посетува Вселенската Патријаршија,а по посетата групата има слободно време околу 2 часа за прошетка по уникатните историски улички.

 

ГАЛАТА ПОРТ

Галата Порт претставува најново пристаниште со ексклузивен Европски изглед кое што секојдневно го посетуваат многубројните светски туристи и Крузери на дневно ниво.

 

Цената на овој факултативен излет е 65 евра
Деца до 2.99 години/ бесплатно
Деца од 3 полни до 11,99 годинни цената е 45 евра

Овие екскурзии се купуваат исклучиво како пакет по цена од 65 евра.

 

САБОТА

 

ШОПИНГ ТУРА

-Капали Чаршија

-Outlet 212

-KOSKA (продавница за слатки работи)

- GLORIA Трговски Центар

 

Цена: 20е

Оваа екскурзија се купува исклучиво како пакет


Напомени:

 • Хотелот е на барање. За ова понуда не се користат вредносните ваучери за откажаните аранжмани.
 • За влез во република Турција, потребно е патните исправи да се минимум 6 месец пред истекување
 • Mожност за плаќање на 5 рати со депозит ОД 30%/ Уплатата на рати ја вршите по редовните цени.
 • Доколку плаќате на рати попустот не следува и истиот важи исклучиво за целосна уплата.
 • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
 • За сингл соба се доплаќа50% дополнително од аранжманот поради вториот кревет
 • Деца од 0 – 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител)
 • Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни
 • Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна.
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Патувањето ќе се одвива според протоколите за безбедноста на здравјето.
 • Патувањето ќе се реализира преку Република Бугарија (дозволен транзит) до Турција
 • За влез во Турција потребно е пасошот да е минимум до 6 месеци пред истекување
 • Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Прилеп, Битола и Струга