ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Хотели на закуп - Sithonia Village - Gerakini
Sithonia Village - Gerakini

ГЕРАКИНИ – SITHONIA VILLAGE 

 

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа. Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
Фамилијарна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.02.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

Термин

Услуга

Double Superior (1/2)

Double Superior (1/2+1)

Family Room

Коментар

Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера

 

24.05-31.05.2020

7 HB

99

139

149

Промо

31.05-07.06.2020

7 HB

109

149

159

Промо

07.06-14.06.2020

7 HB

129

169

179

Промо

14.06-21.06.2020

7 HB

219

259

269

 

21.06-28.06.2020

7 HB

249

289

299

 

28.06-05.07.2020

7 HB

269

309

319

 

05.07-12.07.2020

7 HB

299

339

339

 

12.07-19.07.2020

7 HB

329

369

379

 

19.07-26.07.2020

7 HB

349

389

399

 

26.07-02.08.2020

7 HB

359

399

409

 

02.08-09.08.2020

7 HB

359

399

409

 

09.08-16.08.2020

7 HB

359

399

409

 

16.08-23.08.2020

7 HB

349

389

399

 

23.08-30.08.2020

7 HB

319

359

369

 

30.08-06.09.2020

7 HB

269

309

319

 

06.09-13.09.2020

7 HB

239

279

289

 

13.09-20.09.2020

7 HB

169

209

219

Промо

20.09-27.09.2020

7 HB

129

169

179

Промо

Капацитет:

Double superior (1/2) - 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)

Double superior (1/2+1) - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)

Family Room - (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

 

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

-Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)

-Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)

-Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба - Бесплатно

-Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба - бесплатно, спие со родители, нема baby cot

-Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно - спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot

-Трето возрасно лице во Трокреветна соба – Бесплатно

- Трето возрасно лице во Фамилијарна соба – Бесплатно

-Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба - плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

Доплата за туристичка такса - 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

 

ОПШТИ УСЛОВИ

-За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.
-За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум погоре
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.
- Агенцјата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во хотелот.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.