ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Nea Plagia - Vila Viktoria
Vila Viktoria

Населбата Неа Плагиа е споена со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата што се лоцирани покрај самата плажа. Целото туристичко место станува атрактивно особено во вечерните часови кога шеталиштето започнува да се полни со најразновидни тезги на отворено каде туристите можат да пазаруваат по пристапни цени. Топлото море, одлично уредената плажа каде можете да изнајмите лежалки и чадори за сонце, како и неколкуте паркови во кои доминираат дрвореди палми ја издвојуваат Неа Плагиа како одлично место за летување на семејства со деца на помала возраст.

Вила Викторија

Вила Викторија се наоѓа во Неа Плагиа, во најмирниот дел од населбата. Идеала за лица коишто бараат спокоен и мирен одмор. Таа е одалечена околу 50 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на спрат. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со соба со кујна во која се наоѓа кревет на пуштање за две лица и спална соба со брачен кревет. Климата се наоѓа во кујната соба и е вклучена во цена. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Кординати: 40°15'29.3"N 23°11'47.0"E

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Белешки

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.

Цените се изразени за наем на 1/4 апп на 9 ноќевања исклучиво со сопствен превоз

Teрмин

 Редовна цена

Промо цена

1/4 апп 9 ноќевања

17.05 – 26.05.2020

180е

153е

Цена за наем на апп

26.05 – 04.06.2020

200е

170е

Цена за наем на апп

04.06 – 13.06.2020

240е

204е

Цена за наем на апп

13.06 – 22.06.2020

280е

238е

Цена за наем на апп

22.06 – 01.07.2020

340е

289е

Цена за наем на апп

01.07 – 10.07.2020

400е

340е

Цена за наем на апп

10.07 – 19.07.2020

490е

416е

Цена за наем на апп

19.07 – 28.07.2020

495е

420е

Цена за наем на апп

28.07 – 06.08.2020

495е

420е

Цена за наем на апп

06.08 – 15.08.2020

495е

420е

Цена за наем на апп

15.08 – 24.08.2020

450е

382е

Цена за наем на апп

24.08 – 02.09.2020

380е

323е

Цена за наем на апп

02.09 – 11.09.2020

260е

221е

Цена за наем на апп

11.09 – 20.09.2020

240е

204е

Цена за наем на апп

20.09 – 29.09.2020

200е

170е

Цена за наем на апп

 

Што е вклучено во цената

 

 • СМЕСТУВАЊЕТО Е НА 9 НОЌЕВАЊА!
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети за 9 ноќевања за наем на апартман.
 • Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни- Плаќа само превоз доколку користи
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Превоз од: Скопје, Велес, Неготино, с.Смоквица и граница
 • Автобусот ги остава/зима патниците на 100м од вилата
 • Климата и интернетот се вклучени во цената
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти

 

Што не е вклучено во цената

 1. За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена
 2. За резервација на редовните цени е доволно 30% уплата. Во случај на откажување, уплатените средства не се рефундираат.
 3. Доплата за патничко осигурување- /