ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Nea Flogita - Vila Marija
Vila Marija

Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Вила Мариа

Вила Мариа се наоѓа во Неа Флогита, во помирниот дел од населбата. Таа е одалечена околу 280 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на приземје. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со соба со кујна во која се наоѓа кревет на пуштање за две лица и спална соба со брачен кревет. Климата се наоѓа во кујната соба и е вклучена во цена. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Белешки

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.

 

Термини

Редовна цена

Промо цена

1/4 апп 7 ноќевања

17.05.-24.05.2020

59е

47е

Важи промо цена по лице со превоз

24.05-31.05.2020

69е

55е

Важи промо цена по лице со превоз

31.05-07.06.2020

99е

79е

Важи промо цена по лице со превоз

07.06-14.06.2020

129е

99е

Важи промо цена по лице со превоз

14.06-21.06.2020

149е

119е

Важи промо цена по лице со превоз

21.06-28.06.2020

159е

127е

Важи промо цена по лице со превоз

28.06-05.07.2020

320е

256е

Важи промо цена за наем без превоз

05.07-12.07.2020

350е

280е

Важи промо цена за наем без превоз

12.07-19.07.2020

390е

312е

Важи промо цена за наем без превоз

19.07-26.07.2020

390е

312е

Важи промо цена за наем без превоз

26.07-02.08.2020

390е

312е

Важи промо цена за наем без превоз

02.08-09.08.2020

390е

312е

Важи промо цена за наем без превоз

09.08-16.08.2020

390е

312е

Важи промо цена за наем без превоз

16.08-23.08.2020

370е

290е

Важи промо цена за наем без превоз

23.08-30.08.2020

360е

280е

Важи промо цена за наем без превоз

30.08-06.09.2020

169е

135е

Важи промо цена oд лице со превоз

06.09-13.09.2020

139е

111е

Важи промо цена по лице со превоз

13.09-20.09.2020

99е

79е

Важи промо цена по лице со превоз

20.09-27.09.2020

79е

63е

Важи промо цена по лице со превоз


Што е вклучено во цената

 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети за 7 ноќевања 8 дена за наем на апартман без вклучен превоз или термините вон сезона се по лице со вклучен превоз
 • Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни- Плаќа само превоз доколку користи
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Превоз од: Скопје, Велес, Неготино, с.Смоквица и граница
 • Автобусот ги остава/зима патниците на 100м од вилата
 • Климата и интернетот се вклучени во цената
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти

Што не е вклучено во цената

 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена
 • За резервација на редовните цени е доволно 30% уплата. Во случај на откажување, уплатените средства не се рефундираат.
 • Доплата за возрасни: 35 евра
 • Доплата за деца до 11.99 години 25 евра
 • Деца до 2 години бесплатно ( без седиште )
 • Доплата за патничко осигурување- /

 

Кординати: 40°15'32.5"N 23°13'23.9"E