ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Nea Flogita - Vila Adonis
Vila Adonis

 Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Вила Андонис

Вила Андонис се наоѓа во Неа Флогита, во помирниот дел од населбата. Таа е одалечена околу 200 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на приземје. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со соба со кујна во која се наоѓа кревет на пуштање за две лица и спална соба со брачен кревет. Климата се наоѓа во кујната соба и е вклучена во цена. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Важно
 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Белешки

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.

Термини

Редовна цена

Промо цена

1/4 апп 7 ноќевања

17.05.-24.05.

100е

65е

Важи промо цена по лице со превоз

24.05-31.05

122е

76е

Важи промо цена по лице со превоз

31.05-07.06

188е

109е

Важи промо цена по лице со превоз

07.06-14.06

254е

142е

Важи промо цена по лице со превоз

14.06-21.06

298е

164е

Важи промо цена по лице со превоз

21.06-28.06

320е

175е

Важи промо цена по лице со превоз

28.06-05.07

379е

352е

Важи промо цена за наем без превоз

05.07-12.07

399е

385е

Важи промо цена за наем без превоз

12.07-19.07

399е

385е

Важи промо цена за наем без превоз

19.07-26.07

399е

385е

Важи промо цена за наем без превоз

26.07-02.08

399е

385е

Важи промо цена за наем без превоз

02.08-09.08

399е

385е

Важи промо цена за наем без превоз

09.08-16.08

399е

385е

Важи промо цена за наем без превоз

16.08-23.08

399е

385е

Важи промо цена за наем без превоз

23.08-30.08

399е

342е

Важи промо цена за наем без превоз

30.08-06.09

342е

186е

Важи промо цена за наем без превоз

06.09-13.09

276е

153е

Важи промо цена по лице со превоз

13.09-20.09

188е

109е

Важи промо цена по лице со превоз

20.09-27.09

144е

87е

Важи промо цена по лице со превоз


Што е вклучено во цената

 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети за 7 ноќевања 8 дена за наем на апартман без вклучен превоз или термините вон сезона се по лице со вклучен превоз
 • Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни- Плаќа само превоз доколку користи
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Превоз од: Скопје, Велес, Неготино, с.Смоквица и граница
 • Автобусот ги остава/зима патниците на 100м од вилата
 • Климата и интернетот се вклучени во цената
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти

Што не е вклучено во цената

 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена
 • За резервација на редовните цени е доволно 30% уплата. Во случај на откажување, уплатените средства не се рефундираат.
 • Доплата за возрасни: 35 евра
 • Доплата за деца до 11.99 години 25 евра
 • Деца до 2 години бесплатно ( без седиште )
 • Доплата за патничко осигурување- /

Координати:40°15'38.8"N 23°13'23.5"E