ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Leptokaria - Vila Mihalis
Vila Mihalis

Вилата се наоѓа близина на центарот на Лептокарија, на втор ред од плажа, на 50м одалеченост, опкружена во зеленило и големи сенки од чинари, за оние кој сакаат свежи пријатни ноќи, во мирен дел на туристичкото место, идеална за оние кој посегнуваат по мирен одмор, и за оние кои патуваат со сопствен превоз има можност за паркирање возила пред вилата. Располага со убаво уредени двокреветни трокреветни и четворокреветни студиа. Сите студиа се опремени со бања, комплетна кујна, прибор за јадење и готвење, ТВ, клима уред (не е вклучен во цена-6€ на ден), тераса со маса и столици, нема тенди. Кога се одвива смената на термините, и кога доаѓаат или заминуваат патниците, во дворот се поставени маси и столици за чекање, исто така има и тоалет на располагање.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО € ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

ВИЛА МИХАЛИС - ЛЕПТОКАРИЈА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќи

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио

Промо цени на кој не следува попуст

20.05-27.05.2023

7

59

79

109

Промо цена

27.05-03.06.2023

7

109

119

129

Промо цена

03.06-10.06.2023

7

149

169

209

 

10.06-17.06.2023

7

179

199

229

 

17.06-24.06.2023

7

229

259

289

 

24.06-01.07.2023

7

289

309

329

 

01.07-08.07.2023

7

339

369

399

 

08.07-15.07.2023

7

339

369

399

 

15.07-22.07.2023

7

339

369

399

 

22.07-29.07.2023

7

339

369

399

 

29.07-05.08.2023

7

369

386

422

 

05.08-12.08.2023

7

369

386

422

 

12.08-19.08.2023

7

339

369

399

 

19.08-26.08.2023

7

269

289

309

 

26.08-02.09.2023

7

230

259

279

 

02.09-09.09.2023

7

209

229

259

 

09.09-16.09.2023

7

179

199

219

 

16.09-23.09.2023

7

129

149

159

Промо цена

23.09-30.09.2023

7

99

109

119

Промо цена

 

 - Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) - 40€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 40€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) - 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) - 40€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола Автобуска станица Транскоп – на перон - 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола  - 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 40€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -40€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • - Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • - Деца до 1,99 години бесплатно

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или при промена на цената на горивото