Sarti - Vila Papus 7 и 9 ноќи
Vila Papus 7 и 9 ноќи

Куќа „Папус“ е лоцирана во стариот дел на Сарти, на околу 50 метри од песочната плажа. Студијата се лоцирани на третиот кат, а дуплекс-апартманот (со две одвоени спални соби и кујна) на високо приземје. Дел од нив со поглед кон море. Во понудата нема пешкири. Забелешка е дека сите студија и апартмани се опремени со стар мебел (ве молиме да се информирате за сите детали) и комплетно опремени мали кујни, сопствен тоалет, ТВ, клима која се доплаќа во објектот (5 евра на ден) и интернет вклучен во цената.

 

EARLY BOOKING: За целосни уплати до 07 декември:

 25% за сезонски цени | 20% за вонсезонски цени 

 

Ценовник пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

24.05.2020

7

69

35

31.05.2020

7

89

35

07.06.2020

7

109

35

14.06.2020

7

139

35

21.06.2020

7

159

35

 

Ценовник наем 9 ноќевања, сопствен превоз

Термин

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 дуплекс

28.06.2020

9

449

495

555

07.07.2020

9

469

515

615

16.07.2020

9

489

535

645

25.07.2020

9

529

565

645

03.08.2020

9

529

565

645

12.08.2020

9

529

565

645

21.08.2020

9

499

545

605

 

Ценовник пакет аранжман 7 и 10 ноќевања со вклучен превоз 

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

30.08.2020

7

159

35

06.09.2020

7

129

35

13.09.2020

7

109

35

20.09.2020

10

99

35

 

 

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд.

Вонсезонските цени се дадени по лице за 7 или 10 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Плаќаат најмалку две лица. За патниците кои нема да го користат превозот од цената се одбива 20 евра од целосната сума

Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 9 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:

За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

 

Поаѓање од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Враќање од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

 

 

При резервирање на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.

Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 

 

Во собите дозволено е сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Единствено е дозволено сместување на едно дете до 2,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

 

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во агенција.

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.

Патниците кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација (координати и контакт) на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 

Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, организаторот ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.

Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред поаѓање, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенција и на самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ