ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Nea Plagia - Vila Amos
Vila Amos

Amos House се наоѓа на околу 20 м од морето, во најубавиот дел на Неа Плаја, веднаш до ресторанот Таласинос. Нова куќа со пространи студија (33-35m2), апартмани (36-44m2), дуплекси (44-50m2) и комфорни LUX дуплекси од 86m2. Сместувачките единици се на ниско приземје, на прв, втор и трет кат, сите со SAT TV, клима уред вклучен во цената, како и бежичен интернет. Сите се со пространи балкони, некои со поглед на море.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Тип на соба

Макс бр лица

20.05-01.06

01.06-13.06

13.06-25.06

25.06-07.07

07.07-19.07

19.07-29.07

29.07-08.08

08.08-18.08

18.08-28.08

28.08-09.09

09.09-21.09

21.09-03.10

Бр на ноќевања

12

12

12

12

12

10

10

10

10

12

12

12

1/4

studio

4

248

478

528

698

798

698

698

698

598

498

448

298

1/4

apartman

4

278

498

598

868

948

848

848

848

798

578

498

328

1/5

duplex NP

5

298

528

648

828

898

798

798

798

748

598

528

328

1/5

duplex DM

5

328

548

698

928

988

898

898

898

848

698

578

378

1/6

duplex NP

6

328

548

698

878

948

848

848

848

798

648

548

348

1/6

duplex lux

6

348

578

748

988

1048

928

988

988

928

748

598

398

 

Тип на соба

Макс бр лица

20.05-04.06

04.06-14.06

14.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-22.09

22.09-03.10

Бр на ноќевања

15

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

11

1/2+1

studio

3

298

348

398

498

548

598

648

648

648

528

398

348

228

1/4

apartman

4

348

398

498

698

748

798

848

848

848

748

498

448

288

1/5

duplex NP

5

398

428

548

648

698

748

798

798

798

698

498

448

298

1/5

duplex DM

5

448

478

648

748

798

848

898

898

898

798

548

498

348

1/6

duplex NP

6

428

448

598

698

748

798

848

848

848

748

528

478

328

Курс 1 еур = 62 ден

 

ЗА СИТЕ КУЌИ КОИ НЕ СЕ НА ПОПУСТ СЕ ОДОБРУВА 8% ПРЕДСЕЗОНСКИ ПОПУСТ ЗА ПОАЃАЊА ДО 08.06.2020, ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.