ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Sarti - Vila Jordan
Vila Jordan

Сместена на главниот плоштад, на околу 70 m од плажата. Сите студија и апартмани се наоѓаат на 2.  кат и имаат бочен поглед на море, освен студиото бр. 1, кое има помала тераса со поглед кон плоштадот. На 3. кат (поткровје) се наоѓаат поновите апартмани – JORDAN NEW.

Напомени за JORDAN NEW:

Купатилата се под косина, тушот е со нормална висина, но високите лица треба да се наведнат при влегување низ закосената врата.

Убави тераси со бочен поглед на море, но нешто потесни за ручање, но затоа има маса за јадење во дневната соба

Во новите 1/4 апартмани во дневната соба нема прозори, но дневната светлина е надокнадена со врата од пескарено стакло меѓу собите

Доколку престојува 5 -то лице во 1/4+1 апартманот, се сместува на помошен кревет на расклопување со димензии 1,05  х 1.75м и доплаќа 50 ЕУР

Во 1/4 +2 апартманот  има кревети на кат и тросед на расклопување за 2 лица (димензии 1,3 х 1,8м) во дневната и француски кревет во спалната

Сите студија и апартмани имаат TV и клима уред, чие користење е вклучено во цената.

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Период

Тип на сместу

вање

Maкс бр лица

10.05-20.05

20.05-30.05

30.05-09.06

09.06-19.06

19.06-29.06

29.06-09.07

09.07-19.07

19.07-29.07

29.07-08.08

08.08-18.08

18.08-28.08

28.08-06.09

06.09-15.09

15.09-24.09

24.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

9

9

9

9

1/2

studio br.1

2

-

-

198

248

348

398

448

478

498

498

448

348

248

-

-

1/2

studio BM

2

-

-

228

278

398

448

498

528

548

548

498

398

278

-

-

1/3

studio BM

3

-

-

248

298

448

528

578

598

628

628

578

448

298

-

-

1/4

app BM

4

-

-

298

348

548

598

698

748

798

798

698

498

348

-

-

NEW 1/4+1

app BM

5

-

-

328

378

578

628

728

798

848

848

728

528

378

-

-

NEW 1/4+2

app BM

6

-

-

348

398

598

678

778

848

898

898

778

548

398

-

-

Плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД

 

 

 

 

СУПЕР АКЦИЈА

ПОПУСТИ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА

За период на престој:

20.05. - 29.06.2020

30.06. - крај на сезоната 2020

За сместување во:

Попуст:

Попуст:

4 И 5 - КРЕВЕТНИ СТУДИЈА

20% ПОПУСТ

20% ПОПУСТ

2 И 3 - КРЕВЕТНИ СТУДИЈА

20% ПОПУСТ

17% ПОПУСТ

АПАРТМАНИ И ДУПЛЕКСИ

20% ПОПУСТ

15% ПОПУСТ

 

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.