ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Sarti - Vila Talizeti
Vila Talizeti

Модерно уредена и луксузно опремена куќа, се наоѓа во новиот дел на Сарти, на само 30 м од плажата. Апартманот за  4 лица се наоѓа на приземје. Студијата се на првиот кат, а посебните апартмани со галерии за 6 лица се наоѓаат на вториот кат. Сите имаат SAT TV, интернет и клима уред чие користење е вклучено во цената. Организирано е чистење на студијата и апартманите неколку пати за време на престојот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НОЌЕВАЊА

Период

Тип на сместување

Макс Број лица

10.05-20.05

20.05-01.06

01.06-11.06

11.06-21.06

21.06-01.07

01.07-11.07

11.07-21.07

21.07-31.07

31.07-10.08

10.08-20.08

20.08-30.08

30.08-09.09

09.09-21.09

21.09-03.10

Број на ноќи

 

 

10

12

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

12

12

1/4

studio

4

248

298

398

498

648

798

898

948

948

948

848

648

498

298

1/4

apartman NP

4

248

298

398

498

648

798

898

948

948

948

848

648

498

298

1/4+2

app+gal.

6

298

398

488

698

798

948

1048

1148

1148

1148

1048

748

598

348

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

ЗА СИТЕ КУЌИ КОИ НЕ СЕ НА ПОПУСТ СЕ ОДОБРУВА 8% ПРЕДСЕЗОНСКИ ПОПУСТ ЗА ПОАЃАЊА ДО 08.06.2020, ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.