ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Sarti - Vila Alekos
Vila Alekos

Се ноаѓа во стариот дел на Сарти, на 290m oд морето, на угорница над црквата. Во понуда се пространи студија за 2 - 4 лица. Се наоѓаат на високо приземје, прв и втор кат. Сите имаат TV, интернет и клима (се доплаќа). 2 студија со посебни влезови, секое со кујна, купатило, TV и клима, и заедничка голема тераса, можат да се изнајмат како фамилијарна соба.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Период

Тип на сместување

Maкс бр лица

30.05-09.06

09.06-19.06

19.06-29.06

29.06-09.07

09.07-19.07

19.07-29.07

29.07-08.08

08.08-18.08

18.08-28.08

28.08-06.09

06.09-15.09

15.09-24.09

24.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

10

10

10

10

10

10

10

10

10

9

9

9

9

1/2

studio 5,6,7 ZT

2

168

198

328

358

398

448

448

448

418

298

248

-

-

1/2

studio

2

188

228

358

398

448

498

498

498

468

328

278

-

-

1/3

studio 5,6 ZT

3

188

228

358

398

448

498

498

498

468

328

278

-

-

1/3

studio

3

228

248

398

448

498

548

548

548

518

348

298

-

-

1/3

studio DM

3

248

278

428

498

548

598

598

598

568

368

328

-

-

1/4

studio

4

248

278

428

498

548

598

598

598

568

368

328

-

-

1/4

studio DM

4

278

298

478

528

588

628

628

628

598

398

358

-

-

1/5

Family room

5

298

368

598

668

768

868

868

868

798

568

468

-

-

1/6

Family room

6

328

398

628

698

798

898

898

898

828

598

498

-

-

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

СУПЕР АКЦИЈА

ПОПУСТИ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА

За период на престој:

20.05. - 29.06.2020

30.06. - крај на сезоната 2020

За сместување во:

Попуст:

Попуст:

4 И 5 - КРЕВЕТНИ СТУДИЈА

20% ПОПУСТ

20% ПОПУСТ

2 И 3 - КРЕВЕТНИ СТУДИЈА

20% ПОПУСТ

17% ПОПУСТ

АПАРТМАНИ И ДУПЛЕКСИ

20% ПОПУСТ

15% ПОПУСТ

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.