ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
SKI OPENING КОПАОНИК - Gorski Hotel & Spa 4*
Gorski Hotel & Spa 4*

SKI OPENING KOPAONIK

Gorski Hotel & Spa 4*- Копаоник
Термин: 05.12 - 08.12.2019


Цените се изразени во € по лице во Супериор Соба и Делукс Соба
Цените за Суите се однесуваат по соба за пакет од 4 дена / 3 ноќи на база Полупансион

Тип на Соба

Пакет 1

Пакет 2

 

Сместување +GRATIS дводневна ски карта

Сместување + Ски Школа + Ски Опрема + GRATIS дводневна ски карта

 

 

 

1/2 Superior soba

259

289

 

1/3 Superior soba

 

1/2 Deluxe soba

284

315

 

1/3 Deluxe soba

 

1/1 Superior soba

430

469

 

1/1 Deluxe soba

445

489

 

Junior Suite 1-3 pax

877

967

 

Superior Suite 1-3 pax

965

1055

 

Deluxe Suite 1-3 pax

1062

1151

 

Club Suite 1-5 pax

1918

2068

 

Executive Suite 1-3 pax

1284

1374

 

Presidental Suite 1-8 pax

3633

3873

 


Во цената е вклучено:
Пакет 1
3 ноќевање на база Полупансион (Појадок и Вечера – шведска маса) по лице во избран тип на соба
Ски Карта за 06.12 и 07.12.2019
Користење на Ски-Гардеробер  

Пакет 2
3 ноќевање на база Полупансион (Појадок и Вечера – шведска маса) по лице во избран тип на соба
SKI или SNOWBOARD школа – настава во група од 6 до 10 членови, 2 дена по 2 часа
Uniqa осигурување за ски школа
Целодневно изјамување на ски опрема (скии, штеки, чизми) или борд опрема (борд и чизми)
Ски Карта за 06.12 и 07.12.2019
Користење на Ски-Гардеробер    

Во цената е вклучено:
Неограничено користење на Spa & Wellness центар: затворен базен, џакузи, релакс зона, тапидариум, топли клупи, борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, шок туш, Солено-Ледена соба, ледена фонтана, фитнес центар.
Wi-Fi
Ски-Гардеробер

Во цената е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
Tуристичка Такса – 1€  по лице на ден за возрасни, 0,50€  по лице на ден за деца 7 -15 год, Деца 0 - 7 год. Гратис.

Услови за Gorski Hotel & Spa****:
Дете  0 - 2  во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло - ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ во 1/2 Superior Room и 1/2 Deluxe Room
Дете 2 - 12 во присуство на две полноплатежни лица има попуст од 50% на дополнително легло
Дете 2 - 12  во присуство на едно полноплатежно лице има попуст од 30% на посебно легло
Две деца 2 - 12 во присуство на две полноплатежни – едно дете има попуст од 50%, второ дете ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ во 1/3 Superior Room и 1/3 Deluxe Room

Доплата на лице место (не е задолжително):
Третмани за тело, третмани за лице, третмани за коса, маникир, педикир, ВИП зона во Спа, термален кревет
Jавен паркинг, јавна гаража
Aвтобуски Превоз Скопје-Копаоник-Скопје 40€ по лице повратен билет