ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Thassos - Vila Aleksos
Vila Aleksos

На само 50м до најубавата плажа на островот Тасос е лоцирана Вила Алекос, сместена во прекрасно уреден двор со цвеќе и украсни дрвца, зеленило. Студијата се  уредени со еден брачен и еден единечен кревет (можност за дополнително легло со доплата од 5€ на ден), комплетно опремена кујна, ТВ, клима уред, купатило, пространа тераса.

Период

Услуга: ноќевање

Бр. на ноќевања

1/3

студио

26.05-02.06.19

7*

110

02.06-09.06.19

7*

150

09.06-16.06.19

7*

170

16.06-23.06.19

7*

200

23.06–30.06.19

7*

240

30.06-09.07.19

9

520

09.07-18.07.19

9

630

18.07-27.07.19

9

630

27.07–05.08.19

9

630

05.08-14.08.19

9

630

14.08-23.08.19

9

630

23.08–01.09.19

9

560

01.09–08.09.19

7*

210

08.09-15.09.19

7*

180

15.09-22.09.19

7*

160

22.09-29.09.19

7*

125

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и –  БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи, четврто лице доплата за дополнително легло 5€ на ден)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

 Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.