ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Lefkada - Vila George - Nidri
Vila George - Nidri

Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.
Плажа
100 метри од плажа
Опис на објектот
Студиа George – Нидри Б кат – во самиот центар на местото, 100 метри од плажа, на само 20 метри  таверни и шеталиштето,  прикладни места за паркирање во близина.
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима со доплата, тераси.
Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина  и мал двор.
Локација :Villa-George-Nidri

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања

период

ноќевња

студио 1/2

студио 1/3

22.05 – 29.05

7

  49 € *

  59 € *

29.05 – 05.06

7

  59 € *

  69 € *

05.06 – 12.06

7

  89 € *

  99 € *

12.06 – 19.06

7

139 €

149 €

19.06 – 26.06

7

199 €

209 €

26.06 – 03.07

7

259 €

269 €

03.07 – 10.07

7

299 €

309 €

10.07 – 17.07

7

339 €

359 €

17.07 – 24.07

7

369 €

389 €

24.07 – 31.07

7

369 €

389 €

31.07 – 07.08

7

369 €

389 €

07.08 – 14.08

7

369 €

389 €

14.08 – 21.08

7

339 €

359 €

21.08 – 28.08

7

309 €

329 €

28.08 – 04.09

7

259 €

279 €

04.09 – 11.09

7

179 €

199 €

11.09 – 18.09

7

  89 € *

  99 € *

18.09 – 25.09

7

  49 € *

  59 € *

25.09 – 02.10

7

  49 € *

  59 € *

 

Цената е во €, плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената НЕ Е вклучен превоз.

Цена за превоз по лице од Скопје за Лефкада:
Скопје (Дрводекор) 45€ 
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 45€

Цена за превоз по лице од Битола за Лефкада:
Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон 40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63год – попуст 10€

Време на поаѓање за Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.