ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Polihrono - Vila Tasula
Vila Tasula

Вила Тасула има одлична локација на само 50м од плажа, на 200м од центарот на Полихроно. Објектот е нова градба со 3 ката, од кои приземјето со 3 апартмани за 2, 3 или 4 лица е дел од нашата понуда Лето 2019 Грција. Апартманите се составени од 2 соби, во првата соба има мини кујна опремена со голем фрижидер, решо, прибор согласно капацитетот, нова софа (од годинава) на извлекување за максимум 2 лица, додека во втората соба има брачен кревет и излез кон тераса со убаво уреден двор и поглед кон паркот и морето, тоалет со туш, клима (бесплатно), ТВ и Wi-Fi интернет (бесплатно). Пред самата вила има паркинг. Паркчето за деца поставено веднаш спроти вилата, близината на морето како и мноштвото содржини во непосредна близина како таверни, ресторани и продавнички, ја прават Вила Тасула омилен избор за фамилии со деца и една од најбараните објекти за одмор.

Локација/ Кординати: 40.015538, 23.532586

 

ЦЕНОВНИК

 

Поаѓање

Мај

Јуни

Јули

Август

Септември

Ноќи

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

Термин

19

26

2

9

16

23

30

7

14

21

28

4

11

18

25

1

8

15

22

App 1/2+1 (3 лица)

69

79

109

155

179

189

379

399

419

419

419

419

399

349

179

139

99

79

69

App 1/2+2 (4 лица)

75

90

119

165

190

199

389

415

429

429

429

429

429

389

185

149

109

89

75

 

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице.

– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

 

НАПОМЕНА:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

– Превоз од: Куманово/ Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год