ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Polihrono - Vila Niko
Vila Niko

 

На првиот крак на Касандра, се наоѓа Polihrono со долга песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили и апартмани, таверни, кафулиња, барови...

- ВИЛА НИКО на 80 - 90 метри од плажа, располага со 1/2, 1/3, 1/4 студија, (1 дупли и 2 поединечни крвети) и 1/2 + 1/2 дуплекс апартман (2 спални соби со по 2 кревети + дневна соба - погоден за 2 фамилии), 1/3 + 1/3 дуплекс апартман (2 спални соби со по 3 кревети + дневна соба - погоден за 2 фамилии), опремени со: кујна, купатило, ТВ, тераси...

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

Климата е вклучена во цената во сите вили.

 

ПОЛИХРОНО

НИКО

ПЕРИОД

НOЌ

1/2 std

1/3 std

1/4 std

1/2+1/2

1/3+1/3

стд

стд

стд

дуплекс

дуплекс

02.06-10.06

8

90

95

100

140

160

10.06-18.06

8

140

160

180

240

260

18.06-26.06

8

220

240

260

340

360

26.06-04.07

8

280

300

320

460

480

04.07-12.07

8

320

340

360

540

560

12.07-20.07

8

360

380

390

570

590

20.07-28.07

8

380

390

400

580

600

28.07-05.08

8

380

390

400

580

600

05.08-13.08

8

380

390

400

580

600

13.08-21.08

8

380

390

400

580

600

21.08-29.08

8

360

380

390

570

590

29.08-06.09

8

260

270

280

420

440

06.09-14.09

8

190

200

210

320

340

14.09-22.09

8

130

140

150

200

220

22.09-30.09

8

70

75

80

100

120

 

 

Цените се изразени во евра за наем на студија или апартмани за 8 ноќевања.

Автобуски превоз: Од Прилеп 05:00 Враќање: Полихроно 13:30 ч. по локално време. Цена: 1800 ден. (29 €), за деца до 14 год 1000 ден. (16,5 €) повратен билет.

Напомена: Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (во агенција).

Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год. - 200 ден,

од 65 до 70 год. - 400 ден, деца до 14 год. - 150 ден.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите гости.

Собите се напуштаат во 9:00 ч а сместувањето во 13:00 ч по локално време. Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62ден.