ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2022 - АЛБАНИЈА
Nikiti - Vila Nikiti Bay
Vila Nikiti Bay

Никити Беј Апартмани е изградена 2014год. a сите соби се со нов мебел од 2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, во мирниот дел на градот на 250м од најблиската плажа која не е урбанизирана и на 800 метри плажа урбанизирана со лежалки. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус супер маркет ( ЛИДЛ, АБ Маркет и Масутис) продавнички, пекари, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости кои сакааат да бидат во градче со многу содржини и активен ноќен живот, а да се во близина од 10 до 15км на најубавите плажи на Ситонија.

 

Локација/ Кординати: 40.222406, 23.660917

 

20% попуст за резервации до 31.05

Поаѓање

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Наем

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Термин

23

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

19

STD(1/2+1)/VP

213

213

314

314

344

344

344

385

385

385

385

344

344

344

344

344

344

344

STD(1/2+1)/ 1KAT

213

213

314

314

344

344

344

385

385

385

385

344

344

344

344

344

344

344

DBL+SGL+EXB/VP

239

239

352

352

385

385

385

429

429

429

429

385

385

385

385

385

385

385

DBL+SGL+EXB/1KAT

239

239

352

352

385

385

385

429

429

429

429

385

385

385

385

385

385

385

 

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

* Сместување во Студио 7 ноќи

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Превоз до избраниот објект во Грција.

* Задолжително патничко осигурување.

* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

* Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

* ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ПЦР ТЕСТ.  

* ПЦР тест за Ковид 19 – 1.800 денари (можност за резервација, закажување термин и уплата во агенција)

 

 

НАПОМЕНИ:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

– Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

*** Чекирањето на гостите е во Хотелот Торонеос на рецепција, оттаму се добиваат клучевите од собите за во Вила Никити Беј.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);