ВЕЛИГДЕНСКИ ПАТУВАЊА
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - БАЛИ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
Nea Flogita - Vila Nikos
Vila Nikos

Бесплатно сместување за 5то лице во дуплекс АПТ /4+1/


Вила “Nikos” се наоѓа во центарот на Флогита, на 40м од плажа. Располага со апартмани со една и две спални соби на I и II кат. Приземје со рецепција и голем простор за оставање на багаж на денот на сместување и заминување.   Располага со:
Апартман со една спална соба на II кат за 2 лица (брачен кревет во спалната) и посебна кујна, комплетно опремена, купатило, тераса со масичка и столчиња со поглед назад кон улицата.
Дуплекс апартман со 2 одделни спални соби на I кат за 5 лица (брачен кревет во едната спална и три единечни легла во другата спална соба) кујна, купатило, тераса со поглед кон предниот дел на улицата, пред вилата.
Дуплекс апартман со 2 одделни спални соби на II кат за 4 лица (брачен кревет во едната спална, брачен кревет и можност за дополнително легло во другата спална), кујна купатило и тераса со поглед назад кон улицата.
Апартманите се комплетно опремени со (голем фрижидер со комора од 50 литри, мал шпорет со рерна, електричен бокал за топлење вода, машина за перење алишта и прибор), WC, клима - вклучена во цената и е поставена во ходникот на апартманите,   интернет, пешкири, плазма TV во една од двете спални соби, тераси со масички и столчиња.  

 EARLY BOOKING 

  7% попуст за уплата до 01.05

"Nikos"
Неа Флогита

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

 14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

АПТ /2+0/ (со 1 спална)

50

75

95

125

150

170

335

355

375

395

395

395

395

375

175

145

115

80

60

Дуплекс АПТ /4+0/

40

65

75

95

110

125

465

525

565

565

565

565

565

525

130

95

70

60

45

Дуплекс АПТ /4+1/

40

65

80

100

115

130

485

545

585

585

585

585

585

545

135

100

75

60

45

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 5-то лице во дуплекс апартман /4+1/ - БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
 • -  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на 50м од вилата;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

 

Автобуски превоз НЕА ФЛОГИТА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Неа Флогита (295km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

  04:15h 

 Скопје - Тесалоники - Неа Флогита
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

 05:45h

 Струмица:

 (бензинска Макпетрол - на влезот)

06:00h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

 06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

 07:00h

 Поаѓање од Неа Флогита:   

 16:30 по МК време / 17:30 по ГР време (пред вилата)

 

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ