ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Nea Flogita - Vila Vasilis
Vila Vasilis

Вила ВАСИЛИС се наоѓа во центарот на Неа Флогита, веднаш над пекарата и кафетеријата Ипанема во близина на познатата плажа Разматраз. Прва куќа до плажата на самото шеталиште во центарот на Флогита кое во вечерните часови е затворено за сообраќај. Вилата располага со трикреветни и четирикреветни студија на прв кат, опремени со комплет кујна, куатило со туш, балкон со директен или сраничен поглед кон морето и клима уред кој чие користење е вклучено во цената.

-10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15-ти АПРИЛ

Vila Vasilis cenovnik 2019 1

Цените во табелите се изразени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум две лица во студио или четири лица во апартман;
Цените се изразени во евра, а плаќањето е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 денари);
Сместување на трето и четврто лице во студио задолжително плаќа 30 евра;
Само превоз на наведените датуми за возрасни е 30 евра, а за деца до 12 години е 20 евра;
При користење на сопствен превоз се одбива 10 евра од цените во табелата;
Кај цените во табелата обележани со * не се одбива превозот и не важи попустот;
За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на датум, име и презиме на патниците по извршената уплата. Во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
Доплата за туристичка такса за 1/2 и 1/3 студио е 0,5 евра по ден (се плаќа во објектот)
Доплата за туристичка такса за 1/4 и 1/6 апартман е 1 евро по ден (се плаќа во објектот)
 
БУС 1 – Автобуски превоз според термини од табелата
 
05:00 часот тргнување од Куманово (пред ресторан Жмара);
06:00 часот тргнување од Скопје (паркинг спроти Саемот хотел ВИП);
06:45 часот тргнување од Велес (Бензинска пумпа Мак Оил Мотел Македонија);
07:30 часот тргнување од Кавадарци (Автобуска станица);
08:30 часот Граничен премин Богородица
 
БУС 2 – Автобуски превоз според термини од табелата
 
05:30 часот тргнување од Прилеп (Бензинска ЛУКОИЛ), трансфер со минибус до Битола или Кавадарци;
06:30 часот тргнување од Битола (Паркинг Спортска Сала);
07:00 часот граничен премин Меџитлија
 
Поаѓање од Грција во 14:15 часот по локално време.
 
НАПОМЕНИ: Собите се преземаат во 13,00 часот на денот на пристигнување, а се напуштаат во 9,00 часот на денот на заминување по локално време;
 
Задолжително патничко – здравствено осигурување;
 
За реализација на овој аранжман важат општите услови на патување.