ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Polihrono - Vila Natasa Valentino
Vila Natasa Valentino

 

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2019

5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2019

 

ОПИС НА ОБЈЕКТОТ :

Вила Natassa Valentino. Една од најпопуларните вили во Полихроно, сместенa на 90 метри од плажа и на 800 метри до центарот на градот. Погодна  за семејства со деца. Прекрасен зелен двор со лежалки, маси, играчки за деца, гарнитура за седење, скара, како и заграден паркинг исклучиво за гостите на вилата. Сместувачките единици на овој објект, се состојат од класични апартмани 1/3 + 1 и 1/4 дуплекс. Апартманите 1/3 + 1 се сместени на сутерен,  прв и на втор спрат.  1/4  дуплексите се сместени на сутерен. Сите апартмани во вилата  имаат купатило, ТВ, клима, Wi-Fi (вклучени во цената), кафемати, комарници, бебешко креветче (по потреба). Предвидено е секојдневното одржување на хигиената на вилата  од страна  задолжено лице за тоа.

ОПИС НА АПАРТМАНИТЕ:

1/3 +1 АПП: се наоѓаат на сутерн и втор спрат. Составени се од  комплет опремена кујна (на сутерен се со шпорет и комбиниран фрижидер), кревет на развлекување погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба од која се излегува на пространа тераса, се наоѓаат два стандардни кревети, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената), кафемат, комарник, тераси на предната и задната страна …(можност за сместување на 3 возрасни и 1дете до 12 г. ).

1/4  дуплекс: се наоѓаат на сутерен. Составени се од две одвоени спални соби (едната со француски лежај, а другата со два стандардни кревети), кујна,  Wi-Fi (вклучени во цената), кафемат, комарник, тераси на предната и задната страна ….(можност за сместување на 4 возрасни)

Сутерен  (бр. 1 , 2 , 3)

1 дуплекс (2возрасни +2деца или 4 возрасни)

2 апартмани 1/3+1 (2возрасни +2деца)

бр.1  спална + 2 посебни кревети  (Д) / бр.2  спална + 1 на развлекување (А) / бр.3  спална + 1 на развлекување (А)

II  спрат (бр. 6, 7)

2 апартмани 1/3+1 (2возрасни +2деца)

две тераси (напред и назад)  од кои едната тераса е со поглед на море

бр.6  спална со  2 оделни кревети+ 1 на развлекување  (А) / бр.7  спална со  2 оделни кревети+ 1 на развлекување  (А)

ЛОКАЦИЈА:    GPS Кординати:      40.020721,23.519095 / Check in: 14:00h. – Check out: 10:00h

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст.

Период

Ноќевања

1/3+1 апп

1/4 дуплекс

Коментар

19.05-26.05.2019

7

81

91

промо

26.05-02.06.2019

7

111

121

промо

02.06-09.06.2019

7

161

181

 

09.06-16.06.2019

7

241

261

 

16.06-23.06.2019

7

321

361

 

23.06-30.06.2019

7

351

381

 

30.06-07.07.2019

7

371

401

 

07.07-14.07.2019

7

391

431

 

14.07-21.07.2019

7

411

431

 

21.07-28.07.2019

7

431

461

 

28.07-04.08.2019

7

431

461

 

04.08-11.08.2019

7

431

461

 

11.08-18.08.2019

7

431

461

 

18.08-25.08.2019

7

391

421

 

25.08-01.09.2019

7

351

371

 

01.09-08.09.2019

7

271

291

 

08.09-15.09.2019

7

211

231

 

15.09-22.09.2019

7

151

171

промо

22.09-29.09.2019

7

81

91

промо

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.За два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин.

Во цената е вклучено: Ноќевање, клима уред и wi-fi.

Во цената не е вклучено: Превоз, патничко осигурување.

ВАЖНA НАПОМЕНА :  За хигиената на апартманите, секој гостин се  грижи за својот апартман. (објектот не поседува крпи).  Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Вилата се смета за една од нај одржуваните , затоа да бидеме добри гости. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден  (се плаќа во агенција)

 

Одалеченост:

Солунски аеродром: 87км, Ханиоти: 5км, Пефкори: 9км, Калитеа: 11км, Центар на Полихроно 800м

Организирана плажа со лежалки, кафе / пијалоци и водни спортови: 150 метри (пеш) !!!

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€ по лице

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес– 40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) –35€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

05:00  h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово –40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

–  Деца од 2 до 11,99 години:

– Попуст 10 Евра од редовната цена (за поаѓање од Битола) Попуст 15 Евра од редовната цена (за поаѓање од Скопје)

–  Деца до 1,99 години бесплатно

–  Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

Поаѓање од Грција:

15:15 h локално време, (14:15 h мак.време) Неа Потидеа

15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Калитеа

14:45 h локално време, (13:45 h мак.време) Полихроно

14:30 h локалнп време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти

14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ

Попустите не може да се комбинираат.

Во АПП е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),

Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место. Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),