ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Athos - Vila Tsouli - Jerisos
Vila Tsouli - Jerisos

Попусти:

 • 15%за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10%за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

 • Студија и апартмани ЏУЛИ – Јерисос

Објект поставен на главната улица во центарот на Јерисос, на 50 метри од долгата песочна плажа. Веднаш под објектот се наоѓа пекарата на сопствениците на објектот, а на само неколку метри од објектот многу кафулиња, маркети, пицерии и таверни. Апартманите се едноспални и двоспални, односно располагаат со две, односно три пространи соби од кои во едната соба се наоѓа и комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената) и широки балкони. Студијата се за две и три лица, со сопствена мини кујна.

 

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/3 стд

1/4 апп  едносп.

1/4 апп  двосп.

1/5 апп двосп.

1/6 апп двосп.

31.05-07.06

84 €

94 €

109 €

119 €

129 €

139 €

07.06-14.06

104 €

114 €

139 €

149 €

159 €

169 €

14.06-21.06

124 €

134 €

159 €

169 €

179 €

189 €

21.06-28.06

139 €

149 €

179 €

189 €

199 €

209 €

28.06-05.07

154 €

164 €

199 €

209 €

219 €

229 €

05.07-12.07

169 €

179 €

219 €

229 €

239 €

249 €

12.07-19.07

184 €

194 €

239 €

249 €

259 €

269 €

19.07-26.07

194 €

204 €

259 €

269 €

279 €

289 €

26.07-02.08

204 €

214 €

279 €

289 €

299 €

309 €

02.08-09.08

229 €

239 €

309 €

319 €

329 €

339 €

09.08-16.08

229 €

239 €

309 €

319 €

329 €

339 €

16.08-23.08

219 €

229 €

299 €

309 €

319 €

329 €

23.08-30.08

209 €

219 €

279 €

289 €

299 €

309 €

30.08-06.09

154 €

164 €

209 €

219 €

229 €

239 €

10.09-17.09

114 €

124 €

149 €

159 €

169 €

179 €

17.09-24.09

94 €

104 €

119 €

129 €

139 €

149 €

24.09-01.10

84 €

94 €

109 €

119 €

129 €

139 €

 

Цени:

 • Се дадени по лице, за минимум две платежни лица, за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 15€од вкупната цена по лице
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот

Сместување:

Трето, четврто, петто и шестто лице или деца над 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/3 студио, 1/4, 1/5 и 1/6 апартман, плаќаат само превоз 15€

Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/2 и 1/3 студио или 1/4, 1/5 и 1/6 апартман (плаќа само превоз 15€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот

Превоз:

 • Секој петок поаѓање од Битола во 03:30 час. враќање во времето одредено од пратителот на групата
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 15€по лице
 • 5€доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 50% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи, како и бројот на искористени денови за престој во ЕУ.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.