БОЖИЌНИ ПАЗАРИ 2021
ЕП Ракомет 2022
WELLNESS & SPA - Monte Cristo 3* - Благоевград
Monte Cristo 3* - Благоевград

Монте Кристо е најновиот и модерен хотел во Благоевград - лоциран во центарот на градот, на само 1 час возење од градот Софија, на 1 час од Грција и на 25 минути од Македонската граница. Хотелот e изграден како резултат на неговата реконструкција и адаптација од минерална градска бања во СПА хотел, а бањаата продолжува да функционира и прифаќа посетители.

Хотелот се одликува со исклучителен дизајн, беспрекорна услуга и неверојатни удобности дури и за најпребирливите гости.
Хотелот располага со 44 стандардни соби, 3 луксузни соби и 3 апартмани. Сите се опремени со големо внимание на деталите и обезбедуваат незаборавно задоволство и искуство. На располагање за сите гости има главен ресторан, лоби бар, спа центар, базен за минерална вода, конференциска сала и летна градина.
Прекрасен избор за луѓе заинтересирани за различни видови туризам, како што се бизнис, планински, еколошки, вода, културно-историски, религиозен, баленолошки и зимски ски-туризам.

Хотел Монте Кристо предлага универзален комфот и сите основни потреби за време на краток или подолг престој.
Стандардна соба - 25 кв.м, опремена со:
Спална за двајца /со можност за два разделени кревети /
32-инчен телевизор со кабловска телевизија
Мини бар
Безжична интернет конекција
Фен
Соби за непушачи

Класичниот ресторан "Дантес" предлага традиционални локални јадења и специјалитети од европската и интернационална кујна. Не ги забораваме и нашите вегетаријански гости, за кои имаме подготвено посебно вегетаријанско мени.

Горди сме на нашата винска селекција од вино од различни сорти, реколти и региони.
Ресторанот со својот софистициран амбиент е омилено место за корпоративни настани, семејни прослави, деловни средби, пријателски собири или романтична вечера за двајца.
Внатрешниот базен има големина од 14 на 8 метри со температура на водата од 33 степени.
Придобивките од минералната вода се многубројни и познати на сите: таа придонесува за стимулирање на функцијата на клетките, подобрување на крвотокот и исхрана на ткивата, ја зголемува ензимски реакции и метаболизмот, го подпбрува  локомоторниот и нерен систем, ја ублажува болката, го подобрува спиењето, ја засилува секрецијата и моторика на желудникот, ја подобрува функцијата на црниот дроб, го зголемува имунобиолошките процеси, има инфламаторен ефект и многу други.

http://www.hotelmontecristobg.com

 MONTE CRISTO SPA & CONFERENCE

HOTEL****

капацитет

01.01-31.12.2019

нед-чет

пет-саб

Двокреветна соба Standard

2+1

27

34

Двокреветна соба Deluxe

2+1

32

39

Едноспален Апартман

2+2

39

44

Во цената е вклучено:

· ноќевање со појадок

· користење на спа центар ( базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, лакониум, релакс зона )

· интернет

· паркинг

· туристичка такса

 НАПОМЕНИ:

· Дете до 3.99 год со двајца возрасни на дополнително легло се сместува бесплатно

· Дете од 4-11.99 год со двајца возрасни на дополнително легло плаќа 50% од цената

· Трет возрасен на дополнително легло плаќа 70% од цената

· При единечно сместување се намалува 20% од цената на собата

Цените се дадени во евра по лице од ден

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на  СКТМ