Хотели на закуп - Koviou Holiday Village” – „Paradise studios” - Nikiti
Koviou Holiday Village” – „Paradise studios” - Nikiti

- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01/19

Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 ЕКО соби на приземје без кујна како и со 1/3 и 1/4 студиа и апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето. Истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет. Пространиот двор од 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и  WiFi интернет во сите простории на хотелот.

Период 

ПП

цена по лице за студио 1/3

цена по лице за студио 1/2+2

26.05.- 01.06.19

6

159

159

 

 

 

 

01.06 - 08.06.19

7

229

229

08.06.- 15.06.19

7

269

269

15.06.- 22.06.19

7

279

279

22.06.- 29.06.19

7

309

309

29.06.- 06.07.19

7

329

329

06.07.- 13.07.19

7

359

359

13.07.- 20.07.19

7

359

359

20.07.- 27.07.19

7

359

359

27.07.- 03.08.19

7

359

359

03.08.- 10.08.19

7

359

359

10.08.- 17.08.19

7

359

359

17.08.- 24.08.19

7

329

329

24.08.- 31.08.19

7

299

299

31.08.- 07.09.19

7

259

259

07.09.- 14.09.19

7

219

219

14.09.- 21.09.19

7

199

199

21.09.- 28.09.19

7

169

169

*ПП - Полупансион : (во ресторанот на хотелот Koviou Holiday Village)

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

 
Напомена:
 

 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во 4 креветни апартмани)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на објектот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25€
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
  • Прва смена 26.05. нема ПРЕВОЗ (на барање за дата 26.05.)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.
Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата