ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Corfu - Vila Minas Luks
Vila Minas Luks

Вила „Минас Лукс“ се наоѓа на 150 метри од плажата и се состои од две згради. Вилата има базен со лежалки (бесплатно) и се состои од двокреветни студија и четврокреветни апартмани (дуплекси). Сите соби имаат мини кујна, фрижидер, решо, прибор за соодветниот број на лица, тоалет, ТВ, клима (со доплата по желба) и балкони кои гледаат према базенот, ви-фи интернет (агенцијата не сносува одговорност за брзината и квалитетот на истиот). Во некои од студијата постои можност за додавање на трет дополнителен кревет. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност. Во дуплексите има две клими кои посебно се наплатуваат 5 евра од ден, по желба.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ ТАБЕЛА СО ТЕРМИНИ И ЦЕНИ
ПОПУСТИ за Ultra Early booking со уплата на 30% до 15.01.2019
Понудата е по лице за 7ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 18€ по лице.

7 ноќевања + превоз

Вила Мина Лукс

Термин

Тип соба

Редовна

АКЦИИ

25.05-01.06.2019

1/4 соба

89

49

1/2 соба

99

59

01.06-08.06.2019

1/4 соба

109

59

1/2 соба

119

69

08.06-15.06.2019

1/4 соба

119

69

1/2 соба

129

79

15.06-22.06.2019

1/4 соба

129

74

1/2 соба

139

89

22.06-29.06.2019

1/4 соба

139

89

1/2 соба

149

99

29.06-06.07.2019

1/4 соба

159

119

1/2 соба

169

129

06.07-13.07.2019

1/4 соба

169

139

1/2 соба

179

149

13.07-20.07.2019

1/4 соба

179

149

*МИНА13.07–19.07.2019

1/2 соба

189

159

20.07-27.07.2019

1/4 соба

229

199

1/2 соба

239

209

27.07-03.08.2019

1/4 соба

229

199

1/2 соба

239

209

03.08-10.08.2019

1/4 соба

229

194

1/2 соба

239

209

10.08-17.08.2019

1/4 соба

229

199

1/2 соба

239

209

17.08-24.08.2019

1/4 соба

229

199

1/2 соба

239

209

24.08-31.08.2019

1/4 соба

229

199

1/2 соба

239

209

31.08-07.09.2019

1/4 соба

139

99

1/2 соба

149

109

07.09-14.09.2019

1/4 соба

129

89

1/2 соба

139

99

14.09-21.09.2019

1/4 соба

119

69

1/2 соба

129

79

21.09-28.09.2019

1/4 соба

89

49

1/2 соба

99

59

НАПОМЕНИ:
• Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Акциите со попуст важат само со целосна уплата на аранжманот и траат до пополнување на местата. Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18 евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата.
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5 евра (освен првите две).
• Цена само за превоз 50 евра со доплата од 18 евра за траект – во два правци.
•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ

 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18 евра за траект
 • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18 евра за траект.

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Check in во собите е после 14h по грчко време
 • Check out е до 09h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.
 • Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
 • Четворокреветните соби се со две посебни спални соби и тераси, физички одвоена кујна и одвоен тоалет.
 • Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот
 • Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
 • Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот
 • Постои можност за додавање на трет дополнителен кревет во студијата или петти дополнителен кревет во апартманите