ВЕЛИГДЕНСКИ ПАТУВАЊА
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - БАЛИ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
Ammoudia & Kanali - Vila Dinos - Kanali
Vila Dinos - Kanali

КАНАЛИ - Преубаво место помеѓу Парга и Превеза, а на 20 км од Лефкада, на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, долга песочна плажа, многу кафе - барови, ресторани и таверни, што дополнително го чинат атрактивен за туристите.

ВИЛА ДИНОС – на околу 50 - 60 м. од плажа, објект чии соби гледаат према море, располага со 1/2, 1/3, 1/3+1 студија, дополнителниот кревет е помошен. Сите соби се со мини кујна, тWC, тв, WI - FI, тераси со поглед према море.

Вила ДИНОС

ПЕРИОД

НOЌ

 1/2

 1/3

1/3+1

08.06-16.06

8

90

100

110

16.06-24.06

8

180

190

200

24.06-02.07

8

240

250

260

02.07-10.07

8

290

300

310

10.07-18.07

8

300

310

320

18.07-26.07

8

320

330

340

26.07-03.08

8

340

350

360

03.08-11.08

8

340

350

360

11.08-19.08

8

340

350

360

19.08-27.08

8

320

330

340

27.08-04.09

8

220

230

240

04.09-12.09

8

160

170

180

12.09-20.09

8

90

100

110

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден.

Цените се изразени во евра (61,8 ден.) занаем на студиjа - апартмани за 8ноќевања.

Автобуски превоз: Во 05:00  ч Прилеп - КАНАЛИ  - Прилеп.

Цена за превоз: 1980 ден (32 €) повратнен билет. За деца до 14 год 1200 ден. (19.5 €).

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год. - 200 ден, од 65 до 70 год. - 400 ден. Деца до 14 год. - 150 ден.

Менување на чаршави во собите во сите вили е на секои 4 дена. Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети. За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 13:00 ч по локално време.