ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Leptokarija - Hotel Platanos
Hotel Platanos

Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија јаповрати својата “стара слава” поради фактот што во последно време многу се изгради како на пример: центарот на градот со голема пешачка зона, уредена плажа,шеталиште, убав голем парк, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници.

Хотел Платанос - со убав двор, со 1/2,1/3 и 1/4 (2 поединечни кревети и два кревет на спрат) студија на 80 - 90 м од плажа, секоја соба со TWC, кујна одделена од спалната, тераса, тв, клима (доплата за клима по 5 € по ден). Собите на поткачено приземје немаат клима. Агенцијата организатор не може да  ја гарантира брзината ниту достап- носта на интернетот во објектот каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

 

 ЛЕПТОКАРИЈА

ХОТЕЛ ПЛАТАНОС

СТУДИЈА

ПЕРИОД

НОЌИ

1/2

1/3

1/4

09.06-17.06

8

110

120

130

17.06-25.06

8

170

190

200

25.06-03.07

8

230

250

260

03.07-11.07

8

250

280

290

  11.07-19.07

8

270

290

310

19.07-27.07

8

290

310

330

27.07-04.08

8

300

320

340

04.08-12.08

8

300

320

340

12.08-20.08

8

290

310

330

20.08-28.08

8

260

280

300

28.08-05.09

8

200

220

240

05.09-13.09

8

140

150

160

13.09-21.09

8

 90

100

110

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден.
Цените се изразени во евра за наем на студио за 8 ноќевања.

Автобуски превоз: Во 05:00 од Прилеп.

Враќање: Лептокарија 13:30 ч. по локално време.

Цена за превоз: 1700 ден. (27.5 €) повратнен билет.

За деца до 14 год 1000 ден. (16,5 €).

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год - 200 ден, од 65 - 70 год. - 400 ден. до 14 год. - 150 ден.

За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локалno време.

Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).